Fudbal 16

4.6.2024.

19:54

Slovenci nisu oduševili – Srbija "snimila" dosta slabosti VIDEO

Fudbalska reprezentacija Slovenije savladala je selekciju Jermenije rezultatom 2:1 (1:0) u prvoj pripremnoj utakmici pred EURO u Nemačkoj gde će biti rival Srbiji.

Profimedia

Slovenija: Belec – Karničnik, Drkušić (od 79. Zaletel), Bijol, Janža – Horvat (od 71. Lovrić), G. Čerin, Kurtić (od 59. Elšnik) – Šporar (od 79. Gorenc Stanković), Vipotnik (od 59. Iličić), Mlakar (od 59. Stojanović).

Jermenija: Čančarević – Hovhanisijan (od 78. Davidjan), Artunjan, Harojan, Mkrtčjan, Tiknizjan (od 78. Grigorjan) – Dašijan (od 73. Harutunjaj), Sevikjan (od 67. Bičakčjan), Spertsujan, Serobjan (od 67. Šagojan) – Miranjan (od 73. Tarakčjan).

"Zmajevi" na stadionu "Stožice" u Ljubljani jesu slavili, ali nisu pokazali Bog zna šta, čak su prikazali dosta slabosti koje bi rivali u grupi C mogli da iskoriste.

Šta više, utisak je da je ekipa Matjaža Keka poprilično padala na fizičkom planu kako je meč odmicao, jer je slabašna Jermenija u samom finišu izgledala kao "bauk" u Ljubljani.

Posle dosta mirnog početka, krenulo je veoma dobro po domaće, jer su u 12. minutu poveli golom Jana Mlakara. Usled jako loše intervencije odbrane Jermena, zahvatio je volej i smestio ga u samu mrežu gola rivala.

Nakon toga smo gledali egal meč, bez puno šansi do samog kraja prvog poluvremena, ali je na startu drugog Jermenija pritisla kao da je Engleska.

Slovenija je iz napada u napad bivala saterana u ćošak, gol je praktično "visio" u vazduhu i već nakon 11 minuta igre u nastavku je poklekla. Eduard Spertsjan je izveo korner, a Varazdat Harojan bio najsnalažljiviji i poravnao rezultat.

Srećom po Sloveniju, u igru je tada ušao Josip Iličić, a vremešni bombarder je još jednom pokazao klasu. Stojanović je poslao prelepu loptu u prostor za Iličića, a on pogodio bliži ugao topovskim udarcem.

Bio je to poslednji bljesak "zmajeva, a u poslednjih pola sata je Jermenija ponovo pritiskala i promašivala.

Najbolje šanse imao je Sevikjan u 66. i Bičakčjan u 84. Ali su ih centimetri delili od krajnjih 2:2.

Slovenija je, dakle, preživela, ali pokazala da ima dosta slabosti. Narednu proveru imaće na istom mestu 8. juna protiv Bugarske.

Gotovo je u Ljubljani

Slovenci nisu oduševili i razoktrili su dosta slabosti.

Ili je to bila njihova namerna "distrakcija".

Ostaje nam da vidimo.

19:51

90' Igraće se još tri minuta

Mada, deluje da je sve već gotovo na "Stožicama".

19:45

84' Bičakčjan je bio jako blizu izjednačenja!

Namestio se na levu nogu, gađao i za malo promašio.

19:43

82' Nekoliko minuta se nije igralo sada zbog prekida

U više navrata su igrači bili na travi, ali valjalo bi izbeći povrede.

19:34

74' Neubedljiva Slovenija

Slovenci pokušavaju da odbrane stečenih 2:1.

To, recimo, nismo videli prethodne večeri u slučaju Engleza protiv Bosne i Hercegovine.

19:26

Gol Iličića za 2:1

19:26

66' Kakva šansa Jermenije za 2:2

Edgar Sevikjan je dobio loptu unutar peterca i poslao loptu za malo preko prečke.

Centimetri su delili Jermene od novog izjednačenja...

19:23

62' Majstorija Iličića!

Stojanović je poslao prelepu loptu u prostor za Iličića, a vremešni levonogi bombarder još jednom pokazao da i dalje ima "baruta" u njegovom topu.

Levom nogom je pogodio bliži ugao i "pocepao" mrežu za 2:1.