Fudbal 0

2.6.2024.

19:17

"Tripla kruna" za Erakovića – Zenit golom u 95' do Kup trofeja

Fudbaleri Zenita kompletirali su sezonu osvajanjem i Kupa Rusije pošto su u finalu na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi savladali Baltiku 2:1.

Izvor: B92.Sport

Profimedia

Prethodno, još na startu sezone ovojili su Superkup (pobeda na penale protiv CSKA) a nedavno, u dramatičnom finišu sezone, i novu šampionsku titulu.

U nedelju, za treći trofej, Zenit je bio na pragu poraza od ekipe koja je ove sezone ispala iz ruske Premijer lige - gubio je do 81. minuta.

Usledio je veliki preokret novog/starog prvaka Rusije.

Nino je prvo pogodio i poravnao rezulta devet minuta pre kraja regularnog vremena, a potom je Kazahstanac Nurali Alip u petom minutu nadoklnade doneo veliku radost ekipi iz Sankt Peterburga.

Upisao se u strelce u bukvalno psolednjim trenucima utakmice.

Srpski fudbaler Strahinja Eraković počeo je meč u startnoj postavi, a izašao je već na poluvremenu kada ga je zamenio Brazilac Gustavo Mantuan.

Zenitu je ovo deveti Kup trofej u istoriji kluba.