Fudbal 4

1.6.2024.

19:05

Veliki uspeh Saše Ilića – ostavio ekipu u Premijer ligi

Ekipa Nižnjeg Novgoroda pobedila je Arsenal iz Tule na gostujućem terenu rezultatom 2:0.

Srđan Novaković
Peđa Milosavljević/Starsport

Tako je tim koji sa klupe predvodi srpski trener Saša Ilić uspela da ostane u Premijer ligi.

Ekipa nekadašnjeg kapitena Partizana je u prvom meču poražena na svom terenu rezultatom 2:1 i mnogi im  nisu davali puno šansi da obezbedi opstanak, ali oni su napravili veliki poduhvat.

Gosti su na ovom meču poveli u 18. minutu kada je strelac bio Kiril Boženov, dok su na drugi gol čekali do 58. minuta kada je Botaka–Joboma zatresao sopsrtvenu mrežu.

Ilić je tako napravio veliki uspeh sa ovom ekipom, koji je preuzeo tik pred kraj ligaškog dela šampionata, ali će sada moći da krene sve iz početka u novoj sezoni Premijer lige.