23:05

Leverkuzen pregazio Fortunu za finale Kupa

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena drugi su finalisti ovosezonskog Kupa Nemačke.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Izabranici Ćabija Alonsa su deklasirali Fortunu Dizeldorf rezultatom 4:0 (3:0) i došli u priliku da osvoje još jedan trofej ove sezone.

"Farmaceute" je u prednost doveo Frimpong u sedmom minutu, a vođstvo je duplirao Adli u 20.

Devet minuta pre odlaska na odmor Virc je doneo 3:0 i, praktično, rešio pitanje pobednika.

Isti igrač stavio je tačku na isteku sat vremena igre golom iz penala, postavivši konačan rezultat.

Bajer će u finalu igrati protiv drugoligaša Kajzerslauterna, koji je u utorak uveče eliminisao Sarbriken (2:0).

Tim iz Leverkuzena će biti favorit u tom finalu, a podsetimo da je praktično već osvojio šampionsku titulu u Bundesligi.

Takođe, u trci je i za trofej Lige Evrope, gde će mu rival u četvrtfinalu biti engleski Vest Hem.