Utorak, 14.09.2021.

23:00

Juve dominantan, Čelsi minimalan, Atalanta preživela "žutu podmornicu"

Juventus je "rane" iz Serije A zalečio na početku Lige šampiona ubedljivom pobedom nad Malmeom u gostima rezultatom 3:0 (3:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Juve dominantan, Čelsi minimalan, Atalanta preživela
EPA-EFE/Andreas Hillergren/TT

Posle samo jednog boda u tri kola domaćeg prvenstva, u Švedskoj je "stara dama" od starta zaigrala sjajno i stavila do znanja šampionu Švedske ko je bolji.

Italijanski tim je do vođstva doveo Aleks Sandro u 23. minutu, a potom je u finišu poluvremena sve bilo rešeno.

Najpre je Paolo Dibala iz penala u 45. minutu duplirao prednost, da bi u prvom minutu nadoknadei Alvaro Morata bio strelac.

Ispostavilo se da je tada postavljen konačan rezultat, pošto u nastavku više nije bilo promene.

Srpski reprezenativac Veljko Birmančević odigrao je 59. minuta u domaćoj ekipi.

U okviru iste grupe Čelsi je minimalnim rezultatom savladao Zenit – 1:0 (0:0).

Jedini gol za londonski tim postigao je Romelu Lukaku u 69. minutu na asistenciju Aspilikuete.

Standings provided by SofaScore LiveScore

.Viljareal i Atalanta priredili su sjajnu fudbalsku predstavu u okviru grupe F gde je ranije tokom večeri Jang Bojs savladao Mančester junajted.

Na stadionu "Keramika" bilo je 2:2, s tim da je Atalanta vodila, pa u finišu se spašavala poraza.

Italijanski tim poveo je već u šestom minutu golom Freulera, ali je do kraja poluvremena Trigeros poravnao rezultat.

Preokret se desio u 73. minutu kada je Danjuma zatresao mrežu za 2:1, ali se Atalanta deset minuta kasnije nekako izvukla.

Mirančuk je asistirao Gosensu, a nemački reprezentativac postavio konačnih 2:2.

Potpuno su podbacili Lil i Volfsburg koji su odigrali meč bez golova.

Šampion Francuske imao je igrača više od 63. minuta kada je Bruks dobio drugi žuti karton, ali brojčanu prednost nije iskoristio.