Fudbaleri Olimpijakosa i Dinama su ostvarili pobede u prvim mečevima plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izvor: SV

Autor: SV

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Grčki predstavnik je sa 4:0 pobedio Krasnodar na svom terenu, dok je hrvatski tim rezultatom 2:0 savladao ekipu Rozenborga.

Odigran je i prvi duel Jang Bojsa i Crvene zvezde, taj meč je okončan bez pobednika - 2:2.

Fantastičnu partiju za Olimpijakos je pružio Lazar Ranđelović, pošto je bio strelac u 78. i 85. minutu.

Krilni napadač koji je proteklu sezonu proveo na pozajmici u niškom Radničkom je na teren ušao u 75. minutu, a već tri minuta kasnije je iskoristio dodavanje Matjea Valbuene i upisao se u strelce.

Pet minuta pre isteka regularnog dela utakmice momak rođen 1997. godine je postigao i drugi pogodak, ovoga puta posle asistencije Danijela Podensa.

Podens je i sam postigao gol u 89. minutu, a u 30. minutu je gol protivnika pogodio Gerero.

Vanaken 10p

Fudbaleri Dinama su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, u osmom minutu je Bruno Petković realizovao penal, a 20 minuta kasnije Mislav Orsić je postavio konačan rezultat.