Fudbal 1

26.3.2024.

18:20

Remi omladinaca Srbije u Grčkoj za kraj kvalifikacija – ništa od EP

Omladinska reprezentacija Srbije (U19) remijem je završila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Srdjan Stevanovic/Starsport

Na gostovanju Grčkoj bilo je nerešeno, 3:3 (0:1).

Srbija je na poluvremenu imala prednost koju joj je doneo Vojin Serafimović golom u trećem minutu.

U nastavku, viđeno je još pet golova, prvo je Jovan Šljivić povećao prednost Srbije na 2:0 golom u 48. minutu.

Ipak, domaćin je uspeo da se trgne i za tili čas preokrene skor.

Hristos Aleksiju u 59. i Gitersos u 72. minutu postigli su golove za Grke koji su potom poveli i sa 3:2 drugim golom Aleksijua u 78. minutu.

Srbija je uspela da dođe do boda zahvaljujući  drugom golu Šljivića na utakmici u 88. minutu.

Izabranici selektora Radovana Krivokapića takmičenje u Grupi 4 završili su na poslednjem, četvrtom mestu sa jednim bodom.

Na prvenstvo Evrope se plasirala Danska koja je dobila sva tri meča u grupi.