Srbija će grupnu fazu okončati u ponedeljak od 20.45 u Leskovcu, gde gostuje Danska.
U Cirihu je i reporter B92.sport – Stefan Smuđa
"Orlovi" su trenutno treći u grupi sa četiri boda, "sajdžije" imaju jedan, skandinavski tim sedam, dok je Španija sa 10 poena osigurala prolaz u četvrtfinale.
Tok konferencije mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.
Piksi i Mitrović završili su obraćanje pred meč sa Švajcarskom.
17:45
Piksijeva završna reč
"Mi smo sportski rivali na terenu, ali smo prijatelji van. Očekujem uzbudljivu utakmicu i sve će proći u najboljem redu i da ćemo se radovati na kraju."
17:43
Mitroviću ne fali motivacije
"Motivacija kad igram za svoju zemlju nikad nije manjkala. Ekstra sam motivisan kad nosim dres reprezentacije, kad predstavljam svoju zemlju. Kao kapiten to donosi veću odgovornost, naravno i čast i privilegija je biti kapiten. Motivisan sam kao da sutra igram prvu utakmicu, kao da debitujem. Tako uvek razmišljam kad je u pitanju reprezentacija. Motivacija nikad nije bila problem. Štaviše, imam je napretek."
17:42
Piksi o startnih 11
"Možete svašta da očekujete. Ne znam šta bi to bilo iznenađujuće što se tiče startne postave. Rajković je povređen, tu su Petrović i Jovanović, tu je i Ilić. Ova dvojica imaju prednost. Znam ko će početi utakmicu. Pretpostavljam da i vi znate. Što se tiče formacije, biće ofanzivno."
17:40
Mitrović je optimista
"Da damo taj gol u gostima, zabeležimo pobedu u gostima. Ne opterećujemo se time. To je podatak koji nisam znao. Nadam se da ćemo da damo gol i dobijemo utakmicu. Očekuje nas teška utakmica. Prvo protiv Švajcarske, onda i protiv Danske. Daćemo sve od sebe da dobijemo utakmicu".
17:38
Piksi o ambicijama
"Ostale su dve utakmice. Ostalo je šest bodova na stolu. Želimo svih šest bodova. Da li možemo do njih? Mislim da možemo. Videćemo kako budu i drugi igrali. Daćemo sve od sebe, trudićemo se. Sutra od prvog do poslednjeg zvižduka Srbija mora da da sve što ima, u svakom smislu. Nismo došli na izlet u Cirih, došli smo da napravimo nešto važno za srpski fudbal. Imamo svoje ambicije, imamo probleme, imaju i oni."
17:35
Piksi o malom posedu i stanju na tabeli
"Stanje na tabeli je takvo, kakvo je. Ne iznenađuje me. Mislio sam da ćemo biti u zlatnoj sredini. Španija je najkvalitetnija. Pored Danske i Švajcarske smo kandidati za drugu poziciju. Šta je potrebno? Da budemo kompletni, da svi igrači budu tu. U septembru i oktobru nije bio taj slučaj. Posed kao posed jeste važan, ali semafor na kraju daje finalni rezultat. Znali smo da će poslednje dve utakmice biti odlučujuće. Pored dobre igre, treba da pokažemo i ostvarimo rezultat."
17:35
Stefan Smuđa/B92
17:34
Obratio se i Mitrović
"Mislim da će sutra biti kao i svaka do sada, drugačija. Igrali smo protiv njih par puta, pre mesec dana smo igrali na domaćem terenu. Sutra očekuje skroz drugačiju utakmicu. Očekujem ofanzivniju i žustriju Švajcarsku, igraju pred svojim navijačima. Sigurno da će sutra da izađu drugačije nego prošli put. Spremni smo i mi."
17:32
Piksi, uvodna reč
"Prezadovoljan sam kako su momci radili ovih par dana. Verujem da će to biti dobro izdanje Srbije sutra. Što se tiče promena, moramo da ih pronađemo, za Pavlovića i Erakovića. Pronašli smo. Imaćemo igrače na tim pozicijama. Terzić se odlično oseća. Video sam da je potpuno spreman, verujem da će sutra tako i biti, da neće biti promena što se tiče njegovog fizičkog stanja. Ako pogledamo septembra i oktobra, ovoga puta nivo mog zadovoljstva je veći nego u prethodnom periodu".
Nikola Jokić odigrao je još jedan sjajan meč, taman onoliko koliko je bilo dovoljno za pobedu Denver Nagetsa protiv Orlando Medžika, rezultatom 126:115.
Rezultati ankete posetilaca portala b92.sport nakon istorijskog debakla u Kaunasu izazvali su priličnu nevericu i otvorili pitanje – koju su utakmicu gledali oni koji su glasali?
Fudbaleri Crvene zvezde od 15.30 dočekuju lučansku Mladost, ali to će za crveno-bele biti mnogo više od meča 20. kola Superlige Srbije kojom će okončati polusezonu.
Sa punom šakom brade vraćaju se fudbalski reprezentativci Srbije iz prestonice Austrije, iako nisu pokazali da su zaslužili ono što su na kraju dobili.
Srbija je uradila ono po šta je došla u Beč. Unapred "potpisani" remi selektora Stojkovića otvara revanš u Beogradu i čuva šanse za opstanak u A diviziji Lige nacija.
Rezultati ankete posetilaca portala b92.sport nakon istorijskog debakla u Kaunasu izazvali su priličnu nevericu i otvorili pitanje – koju su utakmicu gledali oni koji su glasali?
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Partizan jeste poznat po tome što gotovo uvek izbaci neko dete iz svoje škole u prvi tim, ali kada je reč o golmanima - na prste jedne ruke se mogu nabrojati "jedinice" u ovom veku koje su došle iz omladinskog pogona.
Najnovija Toyota RAV4 već je stigla u Severnu Ameriku, Evropu i Kinu, gde se postepeno učvršćuje na ključnim svetskim tržištima. Sada je konačno debitovala i na domaćem, japanskom tržištu - uz dva posebna stajling paketa razvijena u saradnji sa Modellistom.
Danske vlasti su objavile izveštaj vojne obaveštajne službe u kojem se navodi da je Rusija tokom 2024. i 2025. izvela sajber napade na infrastrukturu i sajtove u toj zemlji, a takođe se otkrivaju i novi slučajevi koji ranije nisu prijavljeni, prenosi danas AP.
YouTube više neće deliti svoje muzičke podatke sa platformom Billboard, navodeći kao razlog neslaganje sa načinom na koji se ponderišu strimovi prilikom izrade američkih muzičkih top-lista.
Gde god da pogledate na internetu, nailazite na AI generisane slike i video-snimke. Sve ih je teže razlikovati od pravih, pa je Google napravio alat koji bi trebalo da vam pomogne u tome.
Komentari 30
Pogledaj komentare Pošalji komentar