Fudbal 147

26.10.2024.

18:48

Puna Humska i tri boda za Partizan; Milošević zadovoljan; Oglasio se Ostoja

Fudbaleri Partizana upisali su svoju četvrtu pobedu u nizu, jer su posle preokreta savladali ekipu Čukaričkog sa 3:1.

Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Strelci za crno-bele su bili Natho, Filipović i Kalulu, dok je za Čukarički pogodio Cvetković.

Partizan se posle ove pobede popeo na četvrto mesto tabele sa 23 boda, dok tim sa Banovog brda je šesti sa 19.

U sledećem kolu crno-beli će gostovati ekipi TSC, a Čukarički na svom stadionu će dočekati Železničar.

A post shared by B92 Sport (@b92.sport)

Nesvakidašnja situacija na stadionu Partizana, gde se ovog subotnjeg popodneva okupilo pa blizu 20.000 navijača.

"Grobari" koji su posle smene uprave i dolaska nove prinudne uprave u klub su prekinuli bojkot i tako su se posle više od godinu dana vratili na južnu tribinu, koja je bila puna.

I nije samo ona bila puna, nego su i sve ostale dve tribine u Humskoj bile pune. Navijači su ulazili na stadion, pa gotovo celo prvo poluvreme.

Sa druge strane situacija na terenu nije bila tako dobra po Partizan , koji je gubio posle prvog poluvremena, gde i nije pružio neku dobru partiju. Crno-beli su prvi put zapretili tek pred kraj prvog dela igre, kada je Zubairu bio u šansi, a potom i Jurčević.

Čukarički je inače mnogo bolje započeo ovaj susret bili su konkretiniji i odlučniji pred suprotnim golom.

Stvarao je tim sa Banovog brda bolje šanse i poptuno je zasluženo i stigao do vođstva.

Bibars Natho je izgubio loptu na sredini terena, Tufegdžić je poveo napada Čukaričkog sjajno je video Cvetkovića na drugoj stativi, a mladi fudbaler je samo loptu sproveo u mrežu crno-belih.

Imao je Čukarički i stativu pred kraj prvog dela igre, ali se na obevezan odmor otišlo sa golom prednosti za tim sa Banovog brda.

Nije Partizan energično krenuo u drugo poluvreme, nisu se stvarale šanse pred golom Čukaričkog, ali je onda u 52. minutu posle duela Stevanovića i Jovanovića, sudija Ilić odlučio da dosudi penal za Partizan.

Ovu najstrožu kaznu je u gol pretvorio Bibars Natho, koji je na oduševeljenje velikog broja navijača u Humskoj doneo izjednačenje.

Nastavio je posle Čukarički da bude opasniji i da gledamo nove akcije pred golom Partizana, ali su crno-beli posle 11 minuta došli do preokreta.

Posle kornera sa desne strane Aleksandar Filipović je glavom loptu od podloge sproveo u mrežu i tako doneo preokret.

U tim trenucima smo gledali možda i najbolji fudbal, sa dobrim ritmom sa dosta trčanja i sa šansama na obe strane.

Aldo Kalulu je potvrdio pobedu Partizana u 90. minutu meča.

Oglasio se Ostoja Mijailović

"Imao sam čast da prisustvujem početku nove ere našeg ⁦fudbalskog kluba Partizan. Čestitam navijačima i novim ljudima okupljenih ispred FK Partizana na velikoj pobedi! Ujedinjeni, idemo u nove pobede", poručio je Mijailović brzo nakon završetka meča.

Kraj meča

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Čukaričkog sa 3:1 u sklopu 13. kola Superlige Srbije.

17:48

90' Gooolllll

Aldo Kalulu je zaslužio da postigne gol na ovom meču.

Dobar centaršut Paka Furera, Kalulu se izborio za loptu pored Cvetkovića, a i onda je uspeo da je ugura u gol.

17:39

87' Jovanović u šansi

Posle dobro centaršuta Alda Kalulua, Đorđe Jovanović je glavom pokušao da savlada  golmana Čukaričkog, ali to nije uspeo da uradi.

17:38

78' Povreda

Zbog povrede iz igre izlazi Ovusu, dok je umesto njega na terenu Aleksandar Ščekić.

17:37

17:30

73' Dobar napad gostiju

Probio je Čukarički sa leve strane, lopta je potom stigla do Miladinovića koji je loše reagovao u kaznenom prostoru i tako je propala ova šansa za Partizan.