Fudbal 1

20.10.2024.

18:55

Penal u Lučanima slomio "traktoriste"

Fudbaleri lučanske Mladosti savladali su IMT sa Novog Beograda rezultatom 1:0 (1:0) u jedinoj utakmici nedeljnog programa 12. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Srđan Stevanović/Starsport

Za Mladost je ovo bila prva utakmica po odlasku Nenada Lalatovića u Vojvodinu, ali su nastavili svoju sjajnu seriju.

Meč je rešen golom iz jedanaesterca u 33. minutu, kada je Aleksandar Varjačić bio precizan sa "bele tačke".

IMT je u drugom poluvremenu imao nešto više od igre, a najbolju šansu u 87. minutu kada je Saša Stamenković odbranio udarac Krstića, a onda i Lebija koji je, ipak, iz ofsajda pogodio stativu.

Lučanci su se odbranili i vratili se na drugo mesto na tabeli sa 25 osvojenih bodova, jednim više od OFK Beograda, ali šest manje od Crvene zvezde, uz utakmicu više.

IMT ostaje na pretposlednjem mestu Superlige Srbije sa osam osvojenih bodova iz 12 odigranih utakmica.