Fudbal 1

19.10.2024.

19:56

Vratio se Lalatović, Vojvodina kiksnula

Fudbaleri Jedinstav iz Uba i Vojvodine odigrali su bez pobednika (1:1) u meču 12. kola Superlige Srbije.

Izvor: B92.Sport

Srđan Stevanović/Starsport

Bio je ovo povratnički meč Nenada Lalatovića na klupu novosadskog tima, ipak neće ga pamtiti po dobrom jer je njegov tim dugo bio u rezultatskom zaostatku - sve do pet minuta pre kraja.

Tada je 20-godišnji Marko Veličković iskoristio odbijenu loptu i izletanje golmana Jedinstva i efektnim udarcem zatresao mrežu.

Tako je i anulirao vođstvo Ubljana koje je ovima u prvom poluvremenu, posle lepe solo akcije, doneo Jevtić.

U nastavku, u zaista sadržajnom drugom poluvremenu, oba tima imala su svoje prilike da dođu do pobede, a onu najbolju nije iskoristio napadač "lala" Bamidele malo posle gola Veličkovića, kada je šutirao pored stative golmana Jedisntva.

Na drugoj strani, brzo, već u narednoj akciji ugrožen je bio i gol Voše, ali su se gosti odbranili od opasnog ataka protivnika.

Lalatović se vratio, ali samo njegovo prisustvo i energija na klupi nije ovog puta bilo dovoljno favorizovanim Novosađaniam da u "srpsku Atinu" ponesu sva tri boda sa stadiona "Dragan Džajić".