Fudbal 0

6.10.2024.

15:55

Erupcija u Kruševcu – Napredak u nadoknadi preokrenuo Novi Pazar

Fudbaleri Napretka savladali su Novi Pazar rezultatom 2:1 (0:1) u utakmici 11. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Srđan Stevanović/Starsport

Ekipe su "podelile" dva poluvremena u kojima su bile bolji rival, a to je oslikao i rezultat.

Novi Pazar je u prvom delu susreta bio konkretniji tim na terenu i to je krunisao golom Antvija u poslednjem minutu.

Međutim, tim Gorana Stevanovića je u nastavku zaigrao mnogo ofanzivnije i to se isplatilo već posle pet minuta. Tada je Nebojša Bastajić postigao veoma lep gol kojim je poravnao rezultat.

Napredak je nastavio da napada, promašio nekoliko izglednih prilika, a onda je u 92. minutu došao do preokreta i pobede.

Posle kornera sa leve strane, lopta je spuštena na peterac pravo na nogu rezervnom vezisti domaćih Filipu Krstiću, koji je zakucao loptu u mrežu i doneo erupciju oduševljenja pod Bagdalom.

Kruševljani sada imaju 12 osvojenih bodova i zauzimaju 12. poziciju na tabeli, dok Novi Pazar ima dva boda više i trenutno je na osmom mestu, prvom "iznad crte" za plej-of.