Fudbal 15

6.10.2024.

13:00

Da li je VAR zakazao u Humskoj? VIDEO

Fudbaleri Partizana savladali su Tekstilac u 11. kolu Mozzartbet Superlige Srbije, a iako nije bilo mnogo rezultatske neizvesnosti (4:1), sudija Predrag Janjuš je imao pune ruke posla

Srđan Stevanović/Starsport

Dosudio je penal za Tekstilac i poništio evrogol Partizanu, sve to u nadoknadi prvog poluvremena. Te odluke bile su opravdane.

Međutim, jedna odluka mu drastično smanjuje ocenu, odnosno, ukazuje da je VAR u subotu uveče, ipak, zakazao u situaciji iz 59. minuta.

Tada je fudbaler Tekstilca Leontije Vasić, koji je ušao u igru nekoliko minuta pre toga, laktom udario direktno u glavu vezistu Partizana Žoaa Grimalda.

Udarac je bio žestok, čini se čak i nameran, a snimak jasno pokazuje kako je prošao Peruanac.

Grimaldo je ostao na travi sa bolnom grimasom, a odmah posle toga je zamenjen jer nije bio u stanju da nastavi meč.

VAR se nije oglasio, a Janjuš je Vasiću pokazao "samo" žuti karton. Ostao je utisak da je bilo elemenata, i to evidentnih, za direktno isključenje.

Olakšavajuća okolnost za Janjuša, kao i glavnog arbitra u VAR sobi Nenada Minakovića, jeste da ta odluka nije uticala na krajnji ishod meča u Humskoj.