Fudbal 0

5.10.2024.

20:00

Zvezda slavila u derbiju i zauzela vrh tabele

Fudbalerke Crvene zvezde su savladale Spartak sa 2:0 na domaćem terenu, u okviru ženske Superlige Srbije.

Sandic photo

Crveno-bele su tim podvigom produžile pobednički niz i pohod ka odbrani titule.

Igralo se dosta tvrdo na startu meča, po jedna šansa viđena je na obe strane, a onda je u 18. minutu Hadžibegovićeva uspela da zatrese mrežu Spartaka za 1:0. Asistenciju je upisala Matejićeva.

Spartak je preuzeo inicijativu u nastavku, ali je Zvezda uspela da udvostruči prednost u 38. minutu. Sremčevića je iskoristila loše ispucavanje gostujuće igračice i proigrala Matejićevu za 2:0.

Ostao je rezultat na poluvremenu isti, a onda je Spartak preuzeo inicijativu u durgom poluvremenu. Napadale su fudbalerke gostujuće ekipe, ali nisu uspele da dođu do pogotka i savladaju Eremićevu.

Crveno-bele su na kraju slavile i popele se na vrh tabele, a posle četiri odigrana kola, Zvezda je stopostotna, dok je Spartaku ovo prvi poraz u pet mečeva.