Fudbal 0

5.10.2024.

17:58

Lalatović slavio u Pančevu – Mladost nastavila gde je stala pre Partizana

Fudbaleri Mladosti iz Lučana savladali su Železničar u Pančevu rezultatom 2:1 (1:1) u utakmici 11. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Srđan Stevanović/Starsport

Tim Nenada Lalatovića, kome je ovo bila šesta pobeda od kako je preuzeo tim iz Lučana, poveo je već u prvom minutu na "Zelenoj oazi" u Pančevu.

Tada je glavni arbitar Danilo Nikolić pokazao na "belu tačku", a precizan sa 11 metara bio Aleksandar Pejović.

Uroš Ljubomirac je sredinom prvog poluvremena imao priliku da duplira prednost gostiju, ali je Zoran Popović odlično intervenisao u situaciji jedan na jedan.

Kazna je stigla u 39. minutu kada je Lazar Romanić, kapiten Železničara, uz pomoć Ćirkovića koga je lopta zakačila na putu ka golu, poravnao rezultat.

Mladost je u nastavku bila nešto konkretnija i ponovo došla do prednosti u 59. minutu. Ispostaviće se, ključne za trijumf.

Pejović je centrirao sa leve strane, a na drugoj stativi Aleksandar Varjačić se poklonio i glavom doneo trijumf Lalatovićevom timu.

Lučanci ostaju na trećem mestu sa 22 osvojena boda, jednim manje od drugoplasiranog OFK Beograda.

Železničar je na desetoj poziciji za 13 osvojenih bodova.