19:27

Po gol i bod za OFK Beograd i Radnički na Čairu

Nije bilo pobednika na uvodnom susretu 11. kola Superlige Srbije, gde su se sastali Radnički Niš i OFK Beograd.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Utakmica na stadionu Čair u Nišu okončana je rezultatom 1:1 i sa tim bodom bi mogli biti zadovoljniji gosti iz Beograda koji su gubili posle prvog poluvremena.

Tim sa Karaburme je sa druge strane ovim remijem prekinuo seriju od četiri pobede zaredom i nastavio niz bez poraza. Zadržao je tim Sime Krunića drugo mesto na tabeli Superlige Srbije sa dva boda manje od lidera Crvene zvezde, koja uz to ima i dva meča manje od OFK-e.

Kao što smo rekli Radnički je imao prednost posle prvog poluvremena, koje nije obilovalo šansama, svega dva udarca u okvir gola, a sreća za tim Nikole Drinčića da je jedan od ta dva na kraju i završio u mreži gola Popovića.

Strelac za Nišlije je bio Marko Petković koji se tako vratio na teren i upisao tek svoj drugi nastup i postigao svoj prvi gol u tekućoj sezoni.

Pokažite svoje znanje! Tipujte sve rezultate Lige šampiona

Na odgovor gostiju iz Beograda se čekalo do 53. minuta kada je Nikola Mituljikić posle odbitka poravnao rezultat i tako uspeo da se na drugoj utakmici zaredom upiše u listu strelaca.

Do kraja meča videli smo inicijativu fudbalera gostiju, koji su imali nekoliko prilika da Niš napuste sa sva tri boda, ali su se domaćini odbranili i tako ostali neporaženi na svom stadionu.

Moglo bi se reći da je golman Nišlija Manojlović bio najzaslužniji zašto je njegov tim uzeo bod na ovom meču.

U finišu meča je zaustavio nekoliko opasnih napada gostiju, koji su najviše pretili preko Bermudeza.

Radnički je sa ovim bodom  ostao na petom mestu sa 17 bodova iz deset utakmica, a posle reprezentativne pauze im sledi duel sa Crvenom zvezdom na stadionu Rajko Mitić.

Sa druge strane OFK Beograd će dočekati Spartak iz Subotice.