Fudbal 48

29.9.2024.

18:57

UŽIVO Svetlo na kraju tunela – Partizan srušio Mladost i izašao iz crne serije VIDEO

Fudbaleri Partizana su savladali Mladost u Lučanima sa 3:1, u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Starsport

Crno-bele je na ovom meču predvodio pomoćnik Aleksandra Stanojevića – Branko Vukašinović. Doskorašnji trener je podneo ostavku, a na njegovo mesto od ponedeljka stiže Savo Milošević.

Ipak, Partizan je uspeo da prekine loš rezultatski niz i upiše pobedu u Lučanima, protiv ekipe Mladosti koja je u dobrom raspoloženju za pet uzastopnih pobeda pre ovog meča.

Crno-beli su dobro ušli u meč, ali prvu šansu je imala domaća ekipa. Ćirković je u sedmom minutu imalo loptu na nozi, pokušao da pogodi prazan gol posle loše reakcije Jovanovića, ali je na liniji intervenisao Mujakić i sačuvao mrežu svog tima.

Samo tri minuta kasnije Jovanović je imao dobar udarac kada je oduzeo loptu odbrani Mladosti, ali je siguran bio Stamenković. Odbranio je udarac u bliži ugao, a Partizan je dobio korner.

Gosti su uspeli da iskoriste pruženu šansu i posle kornera dođu do vođstva. Odlično je ubacio loptu Nikola Antić, a najviši u skoku bio mladi Mihailo Ilić, koji je rutinski pogodio mrežu za 1:0.

Nastavio se Pritisak Partizana, a Mladost je uspela da krene iz poslednje linije oko 23. minuta. Čim su se “otvorili” domaći, crno-beli su udvostručili prednost.

Igrao se 26. minut kada je Đorđe Jovanović iskoristio dodavanje Kovač i bez veće muke savladao Stamenkovića za 2:0.

Mogla je Mladost da umanji zaostatak u 30. minutu, ali je Krsmanović loše reagovao posle dodavanja Ćirkovića i nije uspeo da ugrozi Aleksandra Jovanovića na golu.

Samo dva minuta kasnije sto je mogao i Đorđe Jovanović, posle dodavanja Zubairua našao se sam u petercu, ali je promašio čitav gol i tako upropastio sigurnu šansu.

Do završnice prvog poluvremena, usledile su dve dobre šanse za Partizan, stativa posle šuta Gajasa Zahida, a potom i prečka posle udarca Zubairua.

Usledila je i "kazna", Nihad Mujakić je startovao nad Krsmanovićem u kaznenom prostoru, a glavni arbitar je pokazao na belu tačku.

Pejović je preuzeo odgovornost, pogodio sa jedanaest metara i vratio Mladost u igru – 2:1.

Kraj meča!

Partizan je uspeo da odoli pritiscima u završnici i upiše pobedu.

Crno-beli su u Lučanima slavili sa 3:1.

18:50

90+1' Brani Jovanović!

Odličan udarac je uputio Udovičić sa leve strane iz peterca, ali je siguran bio Jovanović.

18:50

Nadoknada

Igraće se još pet minuta u drugom poluvremenu.

18:47

90' Nova izmena u Partizanu

Umesto Đorđa Jovanovića, šansu je dobio Nemanja Nikolić.

18:47

87' Pritisak Mladosti

Novi korner za domaću ekipu, ali je usledila loša reakcija ispred gola Partizana samo gol aut.

18:45

85' Šansa za Mladost

Uspela je Mladost da dođe do pogotka i umanji zaostatak, ali se pre toga oglasio Minaković i gol ne važi.

Eze je prilikom gužve u šesnaestercu laktom udario Mujakića i napravio prekršaj.

18:41

82' Prvi kontakt sa loptom za Grimalda

Odmah se Grimaldo našao u šansi, ipak izblokiran je njegov udarac, korner za Partizan.