Fudbal 58

29.9.2024.

18:57

Svetlo na kraju tunela – Partizan srušio Mladost i izašao iz crne serije VIDEO

Fudbaleri Partizana su savladali Mladost u Lučanima sa 3:1, u okviru 10. kola Superlige Srbije.

Starsport

Crno-bele je na ovom meču predvodio pomoćnik Aleksandra Stanojevića – Branko Vukašinović. Doskorašnji trener je podneo ostavku, a na njegovo mesto od ponedeljka stiže Savo Milošević.

Ipak, Partizan je uspeo da prekine loš rezultatski niz i upiše pobedu u Lučanima, protiv ekipe Mladosti koja je u dobrom raspoloženju za pet uzastopnih pobeda pre ovog meča.

Crno-beli su dobro ušli u meč, ali prvu šansu je imala domaća ekipa. Ćirković je u sedmom minutu imalo loptu na nozi, pokušao da pogodi prazan gol posle loše reakcije Jovanovića, ali je na liniji intervenisao Mujakić i sačuvao mrežu svog tima.

Samo tri minuta kasnije Jovanović je imao dobar udarac kada je oduzeo loptu odbrani Mladosti, ali je siguran bio Stamenković. Odbranio je udarac u bliži ugao, a Partizan je dobio korner.

Gosti su uspeli da iskoriste pruženu šansu i posle kornera dođu do vođstva. Odlično je ubacio loptu Nikola Antić, a najviši u skoku bio mladi Mihailo Ilić, koji je rutinski pogodio mrežu za 1:0.

Nastavio se Pritisak Partizana, a Mladost je uspela da krene iz poslednje linije oko 23. minuta. Čim su se “otvorili” domaći, crno-beli su udvostručili prednost.

Igrao se 26. minut kada je Đorđe Jovanović iskoristio dodavanje Kovač i bez veće muke savladao Stamenkovića za 2:0.

Mogla je Mladost da umanji zaostatak u 30. minutu, ali je Krsmanović loše reagovao posle dodavanja Ćirkovića i nije uspeo da ugrozi Aleksandra Jovanovića na golu.

Samo dva minuta kasnije sto je mogao i Đorđe Jovanović, posle dodavanja Zubairua našao se sam u petercu, ali je promašio čitav gol i tako upropastio sigurnu šansu.

Do završnice prvog poluvremena, usledile su dve dobre šanse za Partizan, stativa posle šuta Gajasa Zahida, a potom i prečka posle udarca Zubairua.

Usledila je i "kazna", Nihad Mujakić je startovao nad Krsmanovićem u kaznenom prostoru, a glavni arbitar je pokazao na belu tačku.

Pejović je preuzeo odgovornost, pogodio sa jedanaest metara i vratio Mladost u igru – 2:1.

Nastavio je Partizan sa dobrom igrom u drugom poluvremenu, odmah je Zubairu imao šansu na startu drugog dela, ali nije bilo posla za Stamenkovića.

Samo četiri minuta kasnije, Mladost je mogla do izjednačenja, Joksimović je gađao dalji ugao, ali nije bio precizan.

Došlo je i do problema za Partizan, pošto je Leonard Ovusu doživeo povredu u 51. minutu posle udarca u koleno. Nastavio je meč, ali je vrlo brzo zamenjen. Bio je jedan od najboljih pojedinaca do tada.

Ipak, izmene su urodile plodom. Trifunović koji je ušao u igru je u 56. posle kontre četiri na dva pogodio prečku, akcija je nastavljena i Kovač je minut kasnije postigao evrogol.

On se namestio na ivici kaznenog prostora i pogodio dalji ugao Stamenkovićevog gola za 3:1. Nije mogao da reaguje iskusni čuvar mreže.

Pokušavala je Mladost da se vrati u meč u nastavku meča, ali siguran je bio Jovanović i čuvao je prednost crno-belih. Do kraja meča je šansu dobio i Grimaldo.

Imala je domaća ekipa inicijativu, čak je u 85. minutu došla do pogotka, koji je poništen zbog prethodnog faula Ezea nad Mujakićem.

Partizan je uspeo da sačuva prednost i dođe do pobede posle dužeg vremena i tri boda.

Crno-beli u nastavku takmičenja dočekuju Tekstilac, a onda sledi pakleni ritam gostovanje Novom Pazaru, duel sa Čukaričkim, TSC-om i Radničkim iz Kragujevca.

Sa druge strane, Mladost iz Lučana gostuje Železničaru u Pančevu.

Kraj meča!

Partizan je uspeo da odoli pritiscima u završnici i upiše pobedu.

Crno-beli su u Lučanima slavili sa 3:1.

18:50

90+1' Brani Jovanović!

Odličan udarac je uputio Udovičić sa leve strane iz peterca, ali je siguran bio Jovanović.

18:50

Nadoknada

Igraće se još pet minuta u drugom poluvremenu.

18:47

90' Nova izmena u Partizanu

Umesto Đorđa Jovanovića, šansu je dobio Nemanja Nikolić.

18:47

87' Pritisak Mladosti

Novi korner za domaću ekipu, ali je usledila loša reakcija ispred gola Partizana samo gol aut.

18:45

85' Šansa za Mladost

Uspela je Mladost da dođe do pogotka i umanji zaostatak, ali se pre toga oglasio Minaković i gol ne važi.

Eze je prilikom gužve u šesnaestercu laktom udario Mujakića i napravio prekršaj.

18:41

82' Prvi kontakt sa loptom za Grimalda

Odmah se Grimaldo našao u šansi, ipak izblokiran je njegov udarac, korner za Partizan.