Fudbal 1

23.9.2024.

9:20

Podvig Nišlija – bez "pravog" golmana do triler pobede VIDEO

Fudbaleri Radničkog pobedili su subotički Spartak 3:2 iako su desetak minuta finiša igrali bez golmana.

Izvor: B92.Sport

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Trener domaćih Nikola Drinčić je do 66. minuta izvršio svih pet izmena, to mu je uskratilo mogućnost da menja u slučaju eventualne povrede nekog od njegovih igrača, a upravo mu se takav peh dogodio.

Zbog povrede, teren je morao da napusti golman Manojlović, pa je na gol morao da stane neko od igrača, tako da su Nišlije ostale sa desetoricom u polju. Izbor je pao na ofanzivca Radivoja Bosića.

U tom trenutku prednost je bila na strani Radničkog, kome je, uzgred, ovo bio povratnički meč na "Čair"nakon privremene selidbe u Leskovac i renoviranja svog terena.

Prinudni čuvar mreže Radničkog, inače nekadašnji igrač Zvezde koji je direktno iz redova crveno-belih svojevremeno prešao u Partizan, kapitulirao je u 82. minutu, kada ga je matirao Ubiparip.

Delovalo je tada da Drinčićev tim neće biti u stanju da uzvrati, da će pažnju usmeriti samo na odbranu, međutim desilo se "čudo" - Ivelja je u 86. minutu izbegao ofsajd zamku i matirao golmana Subotičana.