Fudbal 0

22.9.2024.

22:13

OFK Beograd uz rame Zvezdi – trio na vrhu Superlige

Fudbaleri OFK Beograda nastavili su sa pobedama u tekućoj sezoni Superlige i u Pančevu gde su savladali Železničar 1:0.

Izvor: B92.Sport

Srđan Stevanović/Starsport

Strelac jedinog gola bio je Surinamac Gleofilo Vlijter u 33. minutu na asistenciju Ganijca Ebenezera Anana. "Romantičarima" je ovo bila šesta pobeda u povratničkoj sezoni u elitni rang, i treća uzastopna.

Četa Sime Krunića tako se održala pri samom vrhu superligaške tabele, tačnije OFK Beograd deli prvo mesto sa Zvezdom i lučanskom Mladošću.

Crveno-beli, doduše, imaju dve utakmice manje.

U Pančevu pred gotovo ispunjenim tribinama ljubitelji fudbala videli su vrlo sadržajnu utakmicu, prvo poluvreme je bilo dinamično, otvoreno i uz nekoliko prilika na obe strane.

Gosti su svoju iskoristili kada je Anan probio po levoj strani, pobegao Milunoviću, a Vlijter postavio nogu u pravom trenutku i preusmerio loptu iza gol linije.

U nastavku, uprkos pokušajima Pančevaca, rezultat se nije menjao.