Preporod Vojvodine i "kec" u Nišu

Fudbaleri Vojvodien vezali su dve pobede u Superligi, psole Železničara još ubedljiviji bili su protiv IMT-a.

Izvor: B92.Sport

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Ekipa trenera Neamnje Krtolice savladala je kao gost IMT na stadionu u Loznici rezultatom 3:0.

Bio je to i treći meč na kojem Novosađani nisu primili gol i očito je da se "lale" polako vraćaju u prepoznatljiv ritam, nakon serije neuspeha koji su doveli i do smene trenera Božidara Bandovića.

Dvostruki strelac za Vošu na "Lagatoru" bio je Kejleb Zedi Seri, dok je strelac jednog gola, iz penala, bio Poletanović.

Sva tri gola viđena su u drugom poluvremenu.

Seri je potvrdio sjajnu formu, ove sezone je možda i najkonstantniji igrač Vojvodine, sa dva efektna gola u svom stilu doneo je slavlje gostima i usmerio Vošin brod ka mirnijoj fazi.

Poletanović je iskoristio činjenicu da je VAR signalizirao glavnom sudiji igranje rukom igrača IMT-a u svom kaznenom prosoru, te je sigurnim udarcem sa "kreča" doneo Voši 2:0 u tom trenutku.

Bio je to i momenat kada su fudbaleri sa Novog Beograda poklekli.

U još jednom meču odigranom danas niški Radnički je u izuzetno uzbduljivom meču porazio subotički Spartak 3:2 golom Pavla Ivelje u 86. minutu.

Samo četiri minuta ranije iskusni golgeter Vojo Ubiparip je poravnao rezultat, međutim nije to bilo dovoljno ni za bod za goste sa severa Bačke.

Nišlijama je ovo bila već peta pobeda u šampionatu, četvrta u poslednjih pet utakmica i sada su se probili do petog mesta.