Fudbal 0

16.9.2024.

21:55

Radnički produbio krizu Ubljana – Jedinstvo i dalje bez pobede

Fudbaleri Radničkog iz Niša su savladali Jedinstvo iz Uba sa 2:0, u okviru osmog kola Superlige Srbije.

Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Izabranici Nikole Drinčića su uspeli da upišu i četvrtu pobedu u sezoni i nalaze se na šestom mestu sa 12 poena, dok je Jedinstvo i dalje bez pobede i sa sedam poraza i jednim remijem se nalazi na poslednjem mestu sa jednim bodom.

Utakmici je prisustvovao nekadašnji fudbaler Mančester junajteda Antonio Valensija, koji je bio gost na Ubu nekadašnjeg saigrača Nemanje Matića.

Bolju igru u prvom poluvremenu je prikazao Radnički iz Niša, a uloge u drugom su se promenile i nešto ofanzivnija je bila ekipa Jedinstva.

Pet udaraca su imali u okvir gola Strahinje Manojlovića, ali nisu uspeli da ga ugroze. Sa druge strane, Radnički je uspeo da iskoristi svoje šanse i dođe do pobede.

Prvo je Radivoj Bosić pogodio za 1:0 u 50. minut na asistenciju Andreja Stojanovića, a tačku na meč je stavio Bugarin Ilija Jurukov za 2:0.

Radnički je sačuvao prednost do kraja meča i upisao novo tri boda.