Fudbal 2

15.9.2024.

19:13

Novi teren, bolji fudbal – Pazar i Čuka igrali za "dušu navijača" VIDEO

Fudbaleri Novog Pazara i Čukaričkog odigrali su 2:2 u meču osmog kola Superlige Srbije.

Izvor: B92.Sport

Srđan Stevanović/Starsport

Bio je ovo prvi meč koji je odigran na stadionu Fudbalskog kluba Novi Pazar u tekućoj sezoni, ali na novom, hibridnom terenu, koji se odmah dobro pokazao po kiši koja je padala gotovo sve vreme meča. Nije bilo tradicionalnog blata i izvaljenih busenova, kao do sada.

Podsećamo da su fudbaleri Novog Pazara svoje protivnike u dosadašnjem delu sezone čekali na atletskom stadionu u svom gradu.

Bez dileme, najefektniji trenutak utakmice, sa kojim i prvo krećemo u izveštaju, je gol igrača Čukaričkog Nikole Stankovića u 68. minutu.

Bio je to najlepši gol dosadašnjeg dela sezone.

Bio je to i vrhunac uzbuđenja pred nekoliko hiljada navijača, koji su se sabrali na gradskom stadionu da vide Adema Ljajića i družinu u akciji.

Više sadržaja je, ipak, viđeno u prvom delu meča, i na kraju krajeva i tri gola.

Gosti su poveli preko Vinisijusa Mela, ali su Pazarci iskoristili svoj najbolji period igre, maltene od primljenog gola pa sve do kraja poluvremena, da preokrenu rezultat u svoju korist.

I ponovo je Ljajić bio zamajac tog udara.

Bivši srpski reprezentativac je bio asistent kod izjednačujućeg gola Đuranovića, a potom je učestvovao i u akciji koja je prethodila preokretu u režiji Mesarovića. U toj situaciji je proigrao strelca gola koji je potom, udarcem sa 17 metara, matirao golmana gostiju.

Čukarički je, ipak, uspeo da pokupi bod sa ovog gostovanja, posle svega viđenog potpuno zasluženo. "Brđani" su bili daleko bolji, konkretniji, opasniji u nastavku, a uvretira već opisanom evrogolu Stankovića bio je poništen gol Rogana.

Meč je inače produžen šest minuta najviše zbog prekida pred kraj meča kada se ukazivala lekarska pomoć navijaču kojem je pozlilo na tribini.