Fudbal 157

15.9.2024.

20:56

Strašan derbi u Zaječaru – OFK u 96' nokautirao Partizan! VIDEO

U derbiju 8. kola Mozzartbet Superlige Srbije OFK Beograd je savladao Partizan rezultatom 3:2 (1:2) na stadionu "Kraljevica".

Srđan Stevanović/Starsport

Beogradski derbi igran u Zaječaru je opravdao očekivanja, a na kraju smo videli šokantan rasplet, jer je Partizan do 86. minuta vodio, a na kraju se kući vraća bez ičega.

Ipak, sopstvenim greškama i nedisciplinom Marija Jurčevića je poklonjen penal iz kog je palo izjednačenje, a zatim je potpuni nokaut usledio u šestom minutu nadoknade.

OFK – Partizan 3:2 (1:2)
Ovusu 18, Paločević 86p, Stojiljković 90+6 – Filipović 15, Zubairu 40

Stadion: "Kraljevica" (Zaječar)
Sudija: Milan Stefanović (Beograd)

OFK je sada na trećoj poziciji sa 16 osvojenih bodova, dok je Partizan na 6. mestu sa samo 11, ali i dve utakmice manje.

Partizan će "večiti" derbi, koji je zakazan za ponedeljak, 23. septembar od 20.00 u Humskoj, dočekati sa čak osam bodova i utakmicom manje od Crvene zvezde.

Partizan je bolje otvorio ovaj meč i posle dve dobre prilike Kalulua došao do vođstva u 15. minutu.

Tada je Zubairu Ibrahim odlično centrirao sa desne strane, a Aleksandar Filipović glavom zakucao loptu u mrežu Balše Popovića.

Samo tri minuta kasnije stiglo je izjednačenje. I to na kakav način.

Evrogol sa desne strane je levom nogom postigao Samjuel Ovusu. Ubedljivo najlepši momenat na utakmici.

Zubairu Ibrahim je svoju najbolju partiju od dolaska u Humsku krunisao i golom u 40. minutu.

Asistenciju je upisao Bibars Natho i Partizan je na veliki odmor otišao sa prednošću.

To vođstvo je na snazi ostalo do 86. minuta. Do tada su oba tima nisu umeli do gola, Đorđe Jovanović na jednoj strani, a Cvetković na drugoj.

I onda je u 86. minutu Partizan stigla kazna zbog defanzive i dosta loše i neodgovnorne taktičke postavke.

Mario Jurčević je igrao rukom, sudija Stefanović nije imao dilemu i pokazao je na "belu tačku", odakle je Aleksandar Paločević rutinski matirao svog imenjaka Jovanovića.

I onda smo u nadoknadi utakmice gledali meč bez gardova, fijukala je lopta na obe strane, promašivale su se šanse, dok u 96. minutu Filip Stojiljković nije stavi otačku.

On je dočekao loptu na petercu iza očajnog Jurčevića, koji je ostao na "krivoj nozi" i postigao gol za veliku pobedu popularnih "romantičara".

Aleksandar Stanojević, trener Partizana:

"Šokantna utakmica, imali smo na 2:1 stopostotnu šansu i posle toga neverovatno pali i desilo se što se desilo. Ajde, sad, šta da pričamo o derbiju za nas je ovo šokantno izuzetno, moramo da vidimo šta ćemo", poručio je Stanojević posle meča.

21:02

Đorđe Ivelja, pomoćni trener OFK Beograda:

"Navikli smo da igramo otvoreno na dosta golova. Pokazali smo mladost, kvalitet i  dobra utakmica iako je Partizan kvalitetan tim bez obzira na krizu. Vratili smo se dva puta, čestitam igračima na istrajnosti i na uspehu. Partizan je izašao bez napadača i hteli su na ofanzivnoj tranziciji da nas ugroze kako su nam i dali gol, a posle smo napadali i nismo odustajali", rekao je Ivelja.

20:57

Kraj!

Neverovatan meč u Zaječaru pripao je "romantičarima", dok je Partizan nastavio svoju sumornu sezonu.

20:56

90+6' Gooooooooool!

Partizan je u poslednjoj sekundi utakmice primio gol kojim je izgubio od OFK Beograda!

Filip Stojiljković je postigao gol koji je nokautirao crno-bele pred "večiti" derbi protiv Crvene zvezde.

Neverovatan rasplet u Zaječaru.

20:53

90+3' Igra se spuštenih gardova

Šanse na obe strane u ovim momentima.

Momčilović je imao dva zicera za OFK, ali je oba odbranio Aleksandar Jovanović.

Na drugoj strani je Nikolić mogao da dođe do trećeg gola za Partizan, ali ni on nije mogao do gola.