Fudbal 0

13.9.2024.

20:56

Spartak odoleo IMT-u – Todoroski dvostruki strelac

Fudbaleri Spartaka iz Subotice su na domaćem terenu savladali IMT sa 2:0, u okviru 8. kola Superlige Srbije.

Srđan Stevanović/Starsport

Oba gola za “golubove” je postigao fudbaler Severne Makedonije Andrej Todoroski.

Iako je IMT imao veću inicijativu u prvom poluvremenu, domaća ekipa je usplea da dođe do prednosti. Igrao se 15. minut kada je Todoroski dodavanje Ilije Babića pretvorio u pogodak za 1:0.

Gosti su napadali, pet puta su gađali u okvir gola Spartaka, ali nisu uspeli da matiraju Aleksandra Vulića.

Ekipa iz Subotice je sa prednošću otišla na pauzu na poluvremenu, a nedugo nakon povratka na teren, tačnije u 57. minutu Todoroski je još jednom pogodio mrežu Nemanje Belića, ovoga puta na asistenciju Voja Ubiparipa – 2:0.

IMT je napadao, želeo je da dođe do izjednačenja, ali je Vulić uspeo da sačuva svoj gol, a Spartak je upisao tri boda.

Subotičani se nalaze na 10. mestu Superlige Srbije sa osam bodova, dok je IMT sa istim brojem osmi.

U sledećem kolu Spartak gostuje Jedinstvu sa Uba, dok IMT dočekuje Radnički iz Kragujevca.