Fudbal 3

2.9.2024.

12:40

Veteran Stamenković obeležio kolo u Superligi VIDEO

Golman lučanske Mladosti Saša Stamenković apsolutni je junak proteklog kola Superlige Srbije.

Predrag Milosavljevic / STARSPORT

Stamenković je bio najzaslužniji za neočekivanu pobedu Mladosti nad TSC u Bačkoj Topoli sa 2:1.

Bivši golman Crvene zvezde odbranio je čak sedam šuteva domaćih fudbalera, uključujući penal Marku Lazetiću.

TSC je poveo u sedmom minutu golom Ifeta Đakovca iz penala, a Mladost je preokrenula pogocima Aleksandra Pejovića u 29. i Jovana Ćirića u 41. minutu.

Domaći tim je imao priliku za izjednačenje u 56. minutu, ali je Stamenković zaustavio šut Lazetića.

Jedanaestercu je prethodio prekršaj Dušana Cvetinovića, koji je tom prilikom dobio crveni karton.

Uprkos igraču manje na terenu u poslednjih pola sata meča, Mladost je odolela pa je sada treća sa 13 bodova, a TSC 13. sa sedam, uz meč manje.

TSC će u sledećem kolu igrati protiv Tekstilca, dok će se Mladost sastati sa Radničkim iz Kragujevca.

Nakon svega četiri boda u prva četiri kola, Mladost igra preporođeno otkako ju je preuzeo Nenad Lalatović i u seriji je od tri pobede (četiri u poslednjih pet mečeva).