Fudbal 200

1.9.2024.

21:01

Zvezda na Ivanićev pogon do pobede – Radnički bez šuta na gol

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Radnički iz Kragujevca minimalcem 1:0, u okviru sedmog kola Superlige Srbije.

Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Zvezda se dosta mučila sa Kragujevčanima, ali je na kraju uspela da upiše pobedu.

Crveno-beli su upisali i petu pobedu u šampionatu i uz jedan remi se nalaze na prvom mestu Superlige Srbije uz kolo zaostatka, pošto su odložili meč sa TSC-om iz prethodnog kola.

Mnogo se na terenu vidi izostanak In Bom Hvanga, Zvezda jeste stvarala šanse, ali je nedostajalo kreativnosti u veznom redu koju može da ponudi Korejac.

Zvezda je napadala, ali ni u jednom trenutku nije imala stopostotnu šansu. Pokušavali su Seol, Elšnik na početku.

Obojica su uputili po dva udarca, a Seol je bio bliži da se upiše u strelce u 26. minutu.

Samo šest minuta kasnije, Drkušić se našao u šansi kada je Elšnik izveo korner, ipak Lijeskić je odlično reagovao i izbacio loptu preko prečke.

Nešto kasnije, meč je prekinut na kratko, pošto je Drkušić gotovo pogođen "topovskim udarom".

Do kraja prvog poluvremena, šansu je imao Dalsio u 43. minutu, ali je još jednom Lijeskić izašao kao pobednik.

Kada je u pitanju Radnički, ni jednom nisu uputili udarac ka golu Crvene zvezde, tako je ostalo do kraja meča.

Pritiskala je Zvezda i u drugom poluvremenu, Milojević je osvežio redove izmenama, ali nikako nisu uspevali crveno-beli da dođu do gola.

Ipak, situacija na terenu se promenila u 78. minutu kada je Matija Gluščević zbog prigovora sudiji posle faula nad Spajićem dobio crveni karton.

Zvezda se mučila da probije "bunker" Kragujevčana, ali je na kraju to uspeo Ivanić u 85. minutu.

Prošao je po levoj strani i sa ivice kaznenog prostora u bliži ugao Lijeskićevog gola pogodio malu mrežu za 1:0.

Utakmicu su obeležila i tri prekida, dva tokom prvog poluvremena i jedan u završnici meča. Sudija je produžio meč za devet, a igralo se do 101. minuta. Milson je mogao sve da reši u sedmom minutu nadoknade i da spase crveno-bele drame, ali je zaustavljen faulom Tureja.

Ipak, drame nije ni bilo pošto Radnički nije imao ni jedan napad ka golu Ilića i glavni arbitar je svirao kraj, a Zvezda je upisala pobedu.

Sledi reprezentativna pauza, a onda Zvezda dočekuje Napredak, dok Radnički gostuje Mladosti.

Kraj meča!

Zvezda je uspela da savlada Radnički sa 1:0, golom Mirka Ivanića u 85. minutu.

Glavni arbitar je svirao kraj u 101. minutu.

20:58

90+8' Šansa za Ivanića

Dobar udarac je uputio Ivanić, ali siguran je bio Lijeskić.

U nastavku Mimović je poslao loptu ka Endijaeu, koji nije uspeo da je zahvati najbolje.

20:54

90+7' Dobra kontra Zvezde

Milson je povukao loptu sa polovine Zvezde, da bi ga na kraju zaustavio Turej.

On je dobio žuti karton zbog toga.

20:49

90' Nadoknada

Igraće se još devet minuta do kraja meča, utakmica je nastavljena.

20:46

88' Novi prekid

Već dva minuta traje prekid. Zvezda je postigla pogodak, a onda su navijači još jednom napravili problem.

20:43

85' GOOOOL! – Zvezda vodi

Ivanić se namestio na ivici kaznenog prostora sa leve strane i uspeo da probije odbranu i pogodi malu mrežu bližeg ugla Lijeskićevog gola.

20:39

81' Pokušaj Elšnika

Kombinovali su Ivanić i Elšnik, ali na kraju je šut Slovenca izblokiran.

Samo korner za Zvezdu.

20:37

78' Zvezda sa igračem više

Gluščević je napravio faul nad Spajićem, dobio je žuti karton, a onda je zbog prigovora dobio crveni karton.

20:35

76' Dvostruka izmena za Radnički

Nova dvostruka izmena Nlandu izlazi, ušao je Bulatović. Takođe umesto Evandra ulazi Turej.