22:28

OFK preokrenuo u nadoknadi iz penala – "dizelka" radi punom parom

Fudbaleri OFK Beograda i Železničara iz Pančeva upisali su nove pobede u 7. kolu Mozzartbet Superlige Srbije.

Dušan Milenković/Starsport

"Romantičari" su slavili na gostovanju Napretku iz Kruševca rezultatom 2:1 (0:1), posle velikog preokreta.

Domaći su poveli golom Krstića u 41. minutu, ali je Vlihter to neutralisao u 61.

U poslednjih pola sata je OFK uspeo da dođe do celog plena, i to golom iz jedanaesterca u 91. minutu. Precizan sa 11 metara bio je Aleksandar Paločević.

To nije bilo sve, pošto je beogradski klub potvrdio trijumf trećim golom u devetom minutu nadoknade, a postigao ga je Slobodan Stanojlović.

U istom terminu je Železničar u Pančevu lako nadigrao Spartak iz Subotice rezultatom 2:0 (1:0).

Strelci za pančevačku "dizelku" bili su Mitrović u 19. i Eze u 65. minutu meča.

OFK i Železničar su na deobi drugog mesta sa Čukaričkim, svi sa po 13 bodova, ali Partizan sa tri boda manje ima čak tri utakmice manje.

Napredak je na 9. poziciji sa osam bodova, dok je Spartak tek 14 sa pet bodova.