Fudbal 4

31.8.2024.

19:00

Adem Ljajić opet pokazao klasu

Fudbaleri Novog Pazara savladali su Jedinstvo sa Uba rezultatom 3:1 (1:1) u utakmici 7. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Srđan Stevanović/Starsport

"Zvezda" utakmice ponovo je bio Adem Ljajić koji je postigao dva gola, oba za preokret domaćeg tima posle početkog vođstva Ubljana.

Tim predsednika Nemanje Matića poveo je rano, već u 3. minutu golom Peresa.

Međutim, rastužio ga je bivši reprezentativni saigrač, pošto je Ljajić dao dva gola kojima je prelomio ovaj susret.

Najpre je u 25. minutu dosuđen penal zbog igranja rukom Zličića i VAR asistencije, a kreativni vezista je sa 11 metara poravnao rezultat.

U trećem minutu drugog dela Stojanović je probio po desnoj strani i poslužio Ljajića koji je efektno pogodio dalji ugao za preokret na 2:1.

Izabranici Tomislava Sivića su potvrdili trijumf  u 81. minutu kada je Aleksandar Mesarović postavio konačan rezultat.

Novi Pazar je došao do druge pobede u sezoni i sedmog osvojenog boda, dok Jedinstvo ostaje na samo jednom bodu.