Fudbal 0

19.8.2024.

20:57

Vojvodini malo 2:0, Radnički 1923 izvukao bod u finišu

Fudbaleri Radničkog 1923 i Vojvodine odigrali su nerešeno 2:2 (1:2) u 5. kolu Superlige.

Srđan Stevanović/Starsport

Bio je to prvi remi i za jedne i za druge u novoj sezoni.

Poveli su Novosađani veoma rano, već u petom minutu i to posle kornera sa desne strane.

Loptu ubačenu u peterac Jusuf Bamidele je zahvatio glavom i prosledio je u mrežu Kragujevčana.

Isti igrač je u 23. minutu postigao i drugi gol, Nigerijac je sjajno iskoristio prostor ispred sebe, snažnim udarcem sa preko 25 metara pogodio je donji levi ugao.

Uspeo je Radnički da se spasi najgoreg.

Igrao se 40. minut kada je posle kornera Ortiz uspeo da se izbori pred golom i glavom pošalje loptu u mrežu Vojvodine.

Radnički je do boda stigao u 84. minutu i to iz jedanaesterca.

Strelac je bio Milutin Vidosavljević, bio je to njegov drugi gol ove sezone.

Radnički 1923 u narednom kolu 25. avgusta gostuje OFK Beogradu, dok Vojvodina istog dana dočekuje Napredak.