Fudbal 1

18.8.2024.

21:31

Pančevački Železničar na deobi drugog mesta Superlige

Fudbaleri pančevačkog Železničara pobedili su 2:1 ekipu IMT-a u 5. kolu Superlige i stali u red iza najuspešnijih ekipa u dosadašnjem delu sezone.

Izvor: B92.Sport

Srdjan Stevanovic/Starsport

Ovo je ekipi Marka Savića bila treća pobeda koja ih je bodovno poravnala sa Partizanom, Čukaričkim i OFK Beogradom, sva četiri tima imaju 10 bodova, tri manje od lidera Zvezde.

Partizan doduše ima meč manje.

Železničar su do nove pobede u nedelju uveče u Pančevu vodili Matija Mitrović i Marko Ćurić, dok je jedini strelac za ekipu sa Novog Beograda bio kapiten Nikola Krsić.

Za najlepši potez utakmice pobrinuo se Mitrović, njegov gol iz slobodnog udarca bio je najava novog trijumfa, mada su "traktoristi" uzvratili već do poluvremena.

Tada je Krstić precizno gađao sa 16 metara.

U nastavku, prelomni momenat desio se u 72. minutu kada je lopta nakon udarca rezerviste Ćurića prešla gol-liniju, iako je bilo dileme da li u dovoljnoj meri da gol bude priznat.

Mahač je, ipak, odmah signalizirao glavnom sudiji i stavio tačku na nastalu nedoumicu - Žalazničar je poveo 2:1.

Na kraju, "Dizelka" piše neočekivan treći trijumf već nakon pet kola, kao i deseti bod, koliko je, primera radi, u prethodnoj sezoni sakupila tek nakon 13 rundi.