Fudbal 1

17.8.2024.

21:28

Tekstilac ispustio pobedu u 95. minutu – Jedinstvu istorijski bod

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka i Jedinstva iz Uba odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u petom kolu Superlige Srbije.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Domaći Tekstilac  poveo je već u trećem minutu, kada je Dejan Đurić na asistenciju Lukovića zatresao mrežu Ubljana.

I sve je delovalo da će domaćin upisati drugi trijumf u sezoni, promene rezultata nije bilo do kraja regularnog dela, ali da tako ne bude pobrinuo se Dimitrije Aćimović u petom minutu sudijske nadoknate.

Igrao se 95. minut, kada je na dodavanje Milanovića doneo izjednačenje i bod Jedinstvu.

To je prvi i storijski bod za tim sa Uba u prvoj sezoni u Superligi Srbije, pošto su u prethodna četiri kola izgubili sve utakmice.

Fudbaleri Napretka iz Kruševca bez velikih problema pobedili su Spartak iz Subotice 2:0 (1:0), a sve je počelo u 35. minutu kada je Filip Krstić pogodio za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Dušan Stoiljković u 86. minutu.

Deveti Napredak i 10. Spartak imaju po pet bodova, Tekstilac je 12. sa četiri boda, dok je Jedinstvo i dalje poslednje, ali sad ima bod na kontu.