Fudbal 6

17.8.2024.

19:25

Pobeda Lalatovića na debiju za Mladost

Fudbaleri lučanske Mladosti pobedili su na gostovanju ekipu Novog Pazara 1:0 u petom kolu Superlige Srbije.

Izvor: B92.Sport

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Bila je ovo druga pobeda Lučanaca od početka sezone i prva pod komandom novog trenera Nenada Lalatovića, kome je ovaj meč bio i debi na klupi Mladosti.

I to protiv svog bivšeg kluba.

Strelac jedinog gola bio je Ognjen Krsmanović u 29. minutu.

Napadač gostiju iskoristio je "gluve telefone" defanzivnog para domaćih Bačkulje i Mršića, ova dvojica su se sudarila u pokušaju da preuzmu loptu, i omogućili Krsamoviću da se nađe sam pred golmanom Pajovićem.

Lako, precizno, napadač gostiju je završio je ono što je bilo do njega, postigao drugi gol ove sezone.

Nastavak je doneo velika uzbuđenja, drugo poluvreme je obilovalo dinamikom i sadržajem, a u glavnim ulogama bili su golmani oba tima Saša Stamenković i Filip Pajović.

Samo zahvaljujući njihovim bravurama među stativama rezultat se nije menjao.

Najbolju priliku za gol u drugom poluvremenu nije iskoristio rezervista Mladosti Žunić kada mu je Pajović odbranio u situaciji "jedan na jedan".

Na drugoj strani briljirao je vremešni Stamenković sa nekoliko zaista sjajnih intervencija.

Domaći, predvođeni Ademom Ljajićem, uprkos velikom trudu nisu umeli da iskoriste periode inicijative i neke dobre šanse i situacije iz kojih su mogli da profitiraju, pa posle novog meča pišu već drugi poraz u sezoni, uz meč manje.

Jedinu pobedu ekipa Nikole Trajkovića upisala je protiv Spartaka kao domaćin 3:2.