Fudbal 19

15.8.2024.

21:53

Šou Olajinke – "četvorka" Zvezde u derbiju kola VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Čukaričkog (4:1), u derbiju petog kola Superlige Srbije.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Starsport

Zbog lošeg stanja terena na Banovom brdu ovaj meč je premešten na stadion Železničara u Pančevu.

Ključni igrač kod aktuelnog prvaka bio je Piter Olajinka, dvostruki strelac, koji je pomogao da se crveno-beli osame na čelu tabele sa 13 bodova.

Superliga, 5. kolo:

Čukarički – Crvena zvezda 1:4 (0:2)
Melo 69 – Olajinka 15, 17, Sisoko 77ag, Ilić 89
Sudija: J. Šegrt
Stadion: "Mladost", Pančevo

Jedini strelac za Čukarički bio je Vinisijus Melo u 69. minutu. Napravio je mini-dramu, ali je njegov saigrač Sambu Sisoko savladao svog golmana u 77. minutu, pre nego što je Luka Ilić u 90. stavio tačku na ovaj susret.

Vladan Milojević je vratio u prvu postavu Pitera Olajinku posle dugo vremena i problema, a ovaj mu je vratio na pravi način.

Nigerijski napadač je maltene u roku od dva minuta savladao Nikolu Mirkovića, najpre u 15, a onda i u 17. minutu.

Puma Rodriges je bio asistent kod prvog. Centrirao je sa desne strane, da bi Olajinka glavom iz peterca savladao golmana Čukaričkog.

Ubrzo je Olajinka pokazao i šta ume nogom. Povukao je loptu, a onda sa ivice kaznenog prostora pogodio dalji ugao Mirkovićevog gola.

Zvezda je bila bolji rival na početku utakmice, i pre postignutih golova, a nastavila je sa pretnjama i nakon pogodaka.

Pretili su In Bom Hvang, Ognjen Mimović, Bruno Duarte, da bi u 33. minutu Čuka imala najbolju šansu preko Lazara Tufegdžića.

Kiksnuo je kapiten gostiju Uroš Spajić, Tufegdžić je bio u lepoj prilici, ali je šutirao pored gola Marka Ilića.

Milojević je na pauzi zamenio dvostrukog strelca Olajinku, baš kao i Spajića, dok je Goran Stanić na teren uveo Igora Miladinovića i Vinisijusa Mela.

Upravo je ovaj dvojac pretio na startu nastavka. Miladinovića je u jednoj situaciji izblokirao Nemanja Stojić, dok je Melo nešto kasnije iz mrtvog ugla probao da ugrozi Ilića.

Definitivno je Čukarički izgledao bolje u tim trenucima, a nagrada je stigla u 69. minutu, kada su Brđani uspeli da smanje rezultat.

Rezervista Melo je sve sam uradio, lako je prošao Stojića, kasnio je i Naser Điga, tako da je i Ilić naposletku bio nemoćan.

Nije dugo trajala radost uslovno rečeno domaćih, pošto je Sambu Sisoko u 77. minutu nespretno reagovao posle centaršuta Hvanga i glavom savladao svog golmana Mirkovića.

Do kraja susreta je Timi Maks Elšnik imao solidnu priliku, pre nego što je Luka Ilić u 89. minutu postavio konačnih – 1:4.

Pred Zvezdom je sada evropski izazov i prvi meč plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona protiv Bode/Glimta u utorak.

Čukarički naredni meč igra protiv Mladosti u Lučanima 24. avgusta.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

21:49

89' Gooool!

Luka Ilić je stavio tačku na susret, 1:4.

Lepo se namestio na levu nogu i sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Mirkovića.

21:46

87' Elšnik mogao da stavi tačku

Okliznuo se malo u odsudnom trenutku, pa je i slabijom desnom nogom šutirao loše.

21:45

85' Promene i kod Čuke

Dzigbah je ušao umesto Diopa, dok je Cionisa zamenio Nikčević.

21:43

Autogol Sisoka

21:40

81' Poslednja promena Milojevića

Mirko Ivanić je ustupio mesto na terenu Luki Iliću.

Kapitenska traka otišla je na ruku Milana Rodića.

21:37

77' Gooool!

Zvezda je ponovo na +2 posle autogola Sambua Sisoka, 1:3.

Fudbaler iz Malija je nespretno reagovao posle centaršuta Hvanga i glavom savladao svog golmana.