Fudbal 0

9.8.2024.

22:12

Preokret u Leskovcu – Napredak ne zna za pobedu

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su Napredak rezultatom 3:1 u drugom meču Superlige Srbije.

Izvor: B92.Sport

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

I ovaj meč kao domaćini Nišlije su odigrale na stadionu Dubočice u Leskovcu zbog radova na "Čairu".

Bila je ovo druga pobeda novog trenera "Reala sa Nišave" Nikole Drinčića, uz dva poraza, ali je ovaj trijumf bio upečatljiv, autoritativan, za jačanje samopozdanja čitavog tima.

Nije, ipak, krenulo dobro po Niš, jer su gosti poveli preko Karaklajića već u 7. minutu - i onda su stali.

Usledio je konkretan odgovor Radničkog u vidu majstorskog gola Bosića, potom i njegova asistencija za Ilića u finišu poluvremena, za preokret i rezultatsku kontrolu Radničkog.

Nastavak je doneo oprezniju igru Nišlija, ali i šanse za tranzicione napade i kontre, te je u takvim okolnostima i došlo do novog gola, za pečat na trijumf  Drinčićevog sastava.

Strelac je bio Nišić u 68. minutu.

Ranije danas, u prvom meču 4. kola, Čukarički je kao gost u Zaječaru savladao OFK Beograd 2:1 golom iz penala u šestom minutu nadoknade.