Fudbal 216

27.7.2024.

21:56

Zvezda gubila do 85. minuta, pa izvukla bod!

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su rezultatom 2:2 sa ekipom Mladosti iz Lučana u meču 2. kola Superlige Srbije.

Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Superliga, 2.kolo

Crvena zvezda – Mladost Lučani 2:2 (0:2)
Duarte 85, Endiaj 90+1 – Endiaj 18, Ćirković 38

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)
Sudija: Milan Ilić

Dva tima su imala različite početke nove sezone protiv novajlija. Crveno-beli su lako savladali Jedinstvo sa Uba (4:0), dok je OFK Beograd posle preokreta nadigrao Mladost (2:1).

Zvezda je dobila sva tri prošlosezonska duela gol razlikom 8:2, kao i dva prijateljska susreta koja su odigrana u međuvremenu.

Mladost je, pre ovog meča, uspela poslednji put da izbegne poraz u revanš meču Kupa 2019. godine, ali tada nisu i prošli dalje jer je tim iz prestonice slavio u prvom meču.

Sofascore

Bez boda je u međusobnim duelima u šampionatu bila od 2014. godine. Sve do danas, uprkos statistici koja kaže da je Zvezda uputila čak 32 udarca ka golu protivnika, a gosti svega tri. Na kraju se broje samo lopte koje su prešle liniju.

Posle nešto boljeg starta crveno-belih, igrači Mladosti su bili ti koji su prvi zatresli mrežu na ovom meču.

Kontra gostiju, lopta stiže do 17-godišnjeg Ćirića koji ju je petom odložio do Udovičića, a ovaj je odložio na šut Krsmanoviću. Lopta se odbila od jednog fudbalera Zvezde do Ibrahima Endiaja koji postiže gol.

Radost Senegalca je kratko prekinuta zbog provere potencijalne ofsajd pozicije, koja nikada nije utvrđena..

Prvi gol je postigao Endiaj, ali ne onaj od kog se očekivalo.

Crvena zvezda: M. Ilić – Mimović (od 66. Jovanović), Điga, Spajić, Rodić (od 84. Kanga) – Dalsio (od 46. Mijailović), Hvan – Puma (od 46. Duarte), L. Ilić, Katai – Endiaj

Mladost: Stamenković - Andrić, Joksimović, Ćirković, Udovičić – Ćirić (od 80. Pribaković), Pejović, Tumbasević – Endiaje (od 46. Varjačić), Ljubomirac, Krsmanović (od 64. Žunić)

Zvezda je nastavila da napada, a Mladost da postiže golove.

Ovo je trebalo da bude poseban meč za Aleksandra Kataija koji bi se sa samo jednim pogotkom izjednačio sa Milanom Bojovićem na listi najboljih strelaca Superlige svih vremena.

Većinu tih pogodaka, njih 63, je aktuelni centarfor postigao baš u opremi Lučanaca koji su mu se za to odužili i, barem na kratko, održali njegov rekord živim.

Pokušavao je Katai nekoliko puta glavom, ali osim doprinosa statističkoj dominaciji ti pokušaji nisu zapretili ozbiljnije Stamenkoviću.

Na drugoj strani jedan neoprezan faul Hvanga je kumovao drugom golu Mladosti u 38. minutu. Koreanac je iskosa skrivio prekršaj za prvi žuti karton Zvezde, posle kog je Pejović uputio oštar centaršut.

Marko Ilić je uspeo da izboksuje tu loptu, ali je ona stigla tačno do Nikole Ćirkovića koji je smešta u nebranjenu mrežu.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a Vladan Milojević je znao šta mu je činiti. U napad, na sve ili ništa.

Zbog toga je u igru poslao Bruna Duartea, uparivši ga sa Šerifom Endiajom kao do tada najisturenijim.

Nije mnogo doprinela ta izmena isprva, čak ni pošto je Uroš Ljubomirac sredinom drugog poluvremena opravdano dobio direktan crveni karton zbog starta otvorenim đonom nad Hvangom.

Ipak, kako je meč odmicao tako su sve umorniji bili gosti što je iskoristio daleko fizički spremniji domaćin.

Zvezda je do izjednačenja stigla u 85. minutu preko baš Duartea koji je tako po drugi put ušao sa klupe i po drugi put se upisao u strelce.

Mladi Lazar Jovanović je centrirao sa leve strane, a Duarte nadvisio Ćirkovića za smanjenje zaostatka.

Duarte je imao velikog udela i kod izjednačujućeg pogotka u prvom minutu nadoknade.

Sada je on bio u ulozi igrača koji centrira, a Šerif se u prirodnom staništu duboko u protivničkom šesnaestercu najbolje snašao.

Najbolji strelac crveno-belih prošle sezone je na konto tog uspeha pre meča dobio trofej "Bora Kostić" i novim pogotkom najavio kandidaturu da ga i drugu godinu uzastopno osvoji.

Zvezda je imala još šest minuta nadoknade za potpuni preokret, ali do toga nisu došli.

Previše je bila iskusna ekipa Mladosti koja je krenula da se služi svim sredstvima u cilju rezultata, do kog su na kraju i stigli.

Mladost u narednom kolu dočekuje Jedinistvo iz Uba koji je pretrpeo dva ubedljiva poraza od "večitih" u dva uvodna kola, dok će Zvezda u goste Tekstilcu.