Fudbal 7

21.7.2024.

19:25

Šou Adema Ljajića! VIDEO

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su subotički Spartak 3:2 u meču 1. kola Superlige Srbije.

Izvor: B92.Sport

Srđan Stevanović/Starsport

Meč je odigran na atletskom stadionu u Pazaru, jer se glavni teren preuređuje, a na njemu je plesao verovatno najkreativniji igrač čitave lige, najveći majstor, Adem Ljajić.

Bivši fudbaler Partizana bio je dvostruki strelac danas, kao i asistent za gol Adešine, prvi koji je razgalio pazarsku publiku.

Bio je to perfektan udarac Aešine, silovit šut posle kojeg je lopta završila u gornjem desnom uglu gola Subotičana.

Tako je "otključana brava" gostiju.

Usledio je najlepši trenutak utakmice - igrao se 32. minut.

Na isto mesto gde je Adešina nedugo ranije smestio loptu, Adem Ljajić je poslao iz slobodnog udarca, preko "živog zida".

Čuvar mreže Subotičana bio je nemoćan.

Ljajić je potvrdio klasu.

U nastavku, ritam meča je znatno opao, ali su i viđena tri gola u poslednjih petnaestak minuta meča, i drama pošto su Subotičani prišli na gol zaostatka.

Strelac trećeg gola za Pazarce bio je sveprisutni Ljajić, u toj situaciji plasirao je loptu od stative u mrežu, i tako stavio tačku na svoj savršen meč.

Nešto kasnije, prvi gol za goste postigao je iskusni Vojo Ubiparip, a onda je u prvom minutu nadoknade Nigerijac Kolins Atule zatresao mrežu indolentnih domaćih igrača.

U preostalom vremenu, ipak, Pazarci su se odbranili ,sačuvali pobedu na debiju novog trenera Nikole Trajkovića.