Fudbal 44

12.7.2024.

19:01

Zvezda bez pobede u generalnoj probi – greška Rodića koštala crveno-bele VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde su poraženi od argentinskog Taljeresa sa 1:0, u okviru prijateljske utakmice i generalne probe pred početak Superlige Srbije.

Starsport

Jedini gol na meču je postigao Martines u 2. minutu. Zvezda je posle toga bila konkretnija i opasnija, ali nije uspela da dođe do eventualnog izjednačenja ili preokreta.

Prvu ozbiljnu šansu Taljeres je iskoristio. Alehandro Martines je gotovo polovine terena krenuo u kontranapad posle dodavanja, izbacio Milana Rodića i izašao ispred golmana Zvezde Ivana Guteše. Pored njega prosledio je loptu u gol za 1:0.

Preuzeli su crveno-beli inicijativu. Samo dva minuta kasnije, Puma se namestio na udarac i gađao ka golu. Taljeresa, ali nije bio precizan, gađao je pored gola.

U 11. minutu Šerif Endijae je propustio veliku šasnu, Hvang je prebacio odbranu i "dostavio" mu loptu. Pokušao je Šerif da lobuje golmana, ali nije najsjajnije zahvatio loptu.

Tri minuta kasnije gađao je i Hvang, ali siguran je bio golman Taljeresa.

Posle dodavanja Mijailovića u 18. minutu, Endijae je pogodio mrežu. Ipak, bio je korak u ofsajdu, zbog čega je gol poništen.

Posle centaršuta Hvanga u 23. minutu, lopta je pogodila u ruku Ortekosu, ali glavni arbitar nije to primetio.

Da je zvanična utakmica reagovao bi VAR, ovako ništa od penala za Zvezdu.

Nizale su se šanse za Zvezdu, ali ni jedna nije bila toliko dobra da se ugrozi Erera.

Taljeres je zadržao prednost na poluvremenu, a ništa se nije promenilo ni u nastavku.

Usedila je velika "tuča" na sredini terena, igralo se grubo uz dosta faulova. Zvezda nije stvorila konkretnu priliku kao u prvom delu meča i nije uspela da dođe do izjednačenja ili pobede.

Trener Vladan Milojević je dao šansu velikom broju igrača, između ostalog dobio je i talentovani Maksimović, kao i novo pojačanje iz Anan.

Zvezda je pre poslednjeg kola već osvojila Letnji kup. Klub sa stadiona "Rajko Mitić" je prethodno pobedio Soči 2:0 i Zenit 2:1.

Nova sezona u Superligi Srbije počinje 20. jula kada će Zvezda na svom terenu dočekati Jedinstvo sa Uba.

Crveno-bele u drugoj polovini avgusta očekuje plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Kompletan tok meča ispratili ste putem našeg LAJV BLOGA.

KRAJ MEČA!

Poraz Crvene zvezde. Generalna proba nije prošla baš najbolje.

Taljeres je slavio sa 1:0!

18:56

90' Nadoknada

Igraće se još 3 minuta u drugom poluvremenu!

18:53

88' Može li Zvezda do izjednačenja?

Zvezda konstantno napada, ali bez prave šanse u drugom poluvremenu.

Žele crveno-beli da na najbolji mogući način završe turnir u Rusiji!

18:47

83' Umalo šansa za Zvezdu

Kombinovali su Hvang, Jovanović i Katai.

Ipak, na kraju Jovanović nije imao najbolji prijem.

Posle svega, novi korner za Zvezdu.

18:41

80' Trostruka izmena

Đurić, Maksimović i Sremčević, umesto Stojića, Šljivića i Endijaja.

18:36

71' Ozbiljna "tuča" na terenu!

Nema mnogo šansi u drugom poluvremenu. Ozbiljna borba se vodi na sredini terena.

Dosta agresivno igraju i jedni i drugi, prave dosta faulova, zbog čega je usporena igra.

18:35

70' Novi crveni karton!

Luka Ilić je zaradio drugi žuti karton zbog neopreznog starta i isključen je.

Videćemo ko će ga zameniti!

18:19

54' Pokušaj Hvanga

Direktno u gol je gađao Hvang, ali siguran je bio golaman Taljeresa. Na vreme je izleteo i uhvatio loptu.