Fudbal 30

5.7.2024.

13:53

Zvezda nadigrala Soči – Lanetov sin debitovao golom VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Soči (2:0), u meču "Letnjeg kupa" u Sankt Peterburgu.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
FK Crvena zvezda

Golove za srpskog šampiona postigli su Šerif Ndiaje u 39, odnosno Lazar Jovanović u 44. minutu.

Zvezda je manje-više rutinski izašla na kraj sa ruskim drugoligašem, uprkos činjenici što joj je falilo nekoliko ključnih prvotimaca.

Crveno-beli su bolje otvorili meč, a jako dobru šansu već u drugom minutu imao je Šerif Ndiaje.

Šutirao je iz relativne blizine sa leve strane, ali je Aleksandar Degtev dobro intervenisao, baš kao i koji minut kasnije posle kornera.

Kako je utakmica odmicala tako je Soči preuzimao inicijativu i u jednom momentu imao veći broj poluprilika.

Ivana Gutešu najpre je na iskušenja stavio Makarčuk, da bi udarac Kramarića završio pored stative.

Zvezda je do vođstva stigla u 39. minutu, kada je sjajnu loptu za Šerifa Ndiajea poslao Dalsio.

Senegalac je prihvatio loptu odlično, zaobišao Degteva i potom sproveo loptu u mrežu.

Lazar Jovanović je ubrzo bio nagrađen za dobru partiju, pošto je postigao gol u 44. minutu.

Sa leve strane iskosa je šutirao Jovan Šljivić, udarac je odbranio Aleksandar Degtev, da bi lopta pogodila Jovanovića i ušla u mrežu.

Nastavak meča nije bio preterano interesantan, iako je Soči krenuo ofanzivnije ka golu Guteše.

Sporadično su pokušavali Kramarić, Levin i saigrači, ali prave opasnosti nije bilo.

Vladan Milojević je pružio šansu i gotovo svim igračima sa klupe, a jedan od njih, Knežević, bio je taj koji je zapretio Sočiju u finišu susreta.

Šansu u nadoknadi imao je i Maksimović, ali promene rezultata nije bilo.

Crveno-beli će 8. jula od 18.30 igrati sa Zenitom, dok će 12. jula od 17.00 odmeriti snage sa Taljaresom.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

13:51

90+1' Šteta...

Maksimović je prošao po desnoj strani, šutirao, ali je Zabolotnji dobro intervenisao.

13:50

90'+ Nadoknada

Igraće se još bar dva minuta.

13:43

83' Finiš susreta

Deluje da će Zvezda rutinski privesti meč kraju.

Od startnih 11, na terenu su još samo Mimović i golman Guteša.

13:39

13:36

76' Konačno Zvezda pripretila

Najzad šansa za crveno-bele.

Sremčević je spustio loptu Kneževiću, koji je šutirao u Zabolotnjog.

13:30

70' Hokejaška izmena