Fudbal 30

5.7.2024.

13:53

Zvezda nadigrala Soči – Lanetov sin debitovao golom VIDEO

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Soči (2:0), u meču "Letnjeg kupa" u Sankt Peterburgu.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
FK Crvena zvezda

Golove za srpskog šampiona postigli su Šerif Ndiaje u 39, odnosno Lazar Jovanović u 44. minutu.

Zvezda je manje-više rutinski izašla na kraj sa ruskim drugoligašem, uprkos činjenici što joj je falilo nekoliko ključnih prvotimaca.

Crveno-beli su bolje otvorili meč, a jako dobru šansu već u drugom minutu imao je Šerif Ndiaje.

Šutirao je iz relativne blizine sa leve strane, ali je Aleksandar Degtev dobro intervenisao, baš kao i koji minut kasnije posle kornera.

Kako je utakmica odmicala tako je Soči preuzimao inicijativu i u jednom momentu imao veći broj poluprilika.

Ivana Gutešu najpre je na iskušenja stavio Makarčuk, da bi udarac Kramarića završio pored stative.

Zvezda je do vođstva stigla u 39. minutu, kada je sjajnu loptu za Šerifa Ndiajea poslao Dalsio.

Senegalac je prihvatio loptu odlično, zaobišao Degteva i potom sproveo loptu u mrežu.

Lazar Jovanović je ubrzo bio nagrađen za dobru partiju, pošto je postigao gol u 44. minutu.

Sa leve strane iskosa je šutirao Jovan Šljivić, udarac je odbranio Aleksandar Degtev, da bi lopta pogodila Jovanovića i ušla u mrežu.

Nastavak meča nije bio preterano interesantan, iako je Soči krenuo ofanzivnije ka golu Guteše.

Sporadično su pokušavali Kramarić, Levin i saigrači, ali prave opasnosti nije bilo.

Vladan Milojević je pružio šansu i gotovo svim igračima sa klupe, a jedan od njih, Knežević, bio je taj koji je zapretio Sočiju u finišu susreta.

Šansu u nadoknadi imao je i Maksimović, ali promene rezultata nije bilo.

Crveno-beli će 8. jula od 18.30 igrati sa Zenitom, dok će 12. jula od 17.00 odmeriti snage sa Taljaresom.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

13:51

90+1' Šteta...

Maksimović je prošao po desnoj strani, šutirao, ali je Zabolotnji dobro intervenisao.

13:50

90'+ Nadoknada

Igraće se još bar dva minuta.

13:43

83' Finiš susreta

Deluje da će Zvezda rutinski privesti meč kraju.

Od startnih 11, na terenu su još samo Mimović i golman Guteša.

13:39

13:36

76' Konačno Zvezda pripretila

Najzad šansa za crveno-bele.

Sremčević je spustio loptu Kneževiću, koji je šutirao u Zabolotnjog.

13:30

70' Hokejaška izmena

Milojević je poslao svežu krv na teren.

Tu su Maksimović, Sremčević, Hvang, Milosavljević, Đurić.

13:29

69' Mimović solidno

Mladi desni bek je šutirao sa ivice kaznenog prostora.

Lopta je otišla preko prečke.

13:27

67' Soči bolji u ovim momentima

Zvezda energetski ne deluje dobro, a ruski tim niže (polu)šanse.

13:21

13:19

60' Dobar Guteša

Lako su crveno-beli izgubili loptu, ali nije bilo kazne.

Udarac Levina zaustavio je Guteša.

13:17

57' Kanga na terenu

Lucidni Gabonac je ušao umesto Luke Ilića.

13:13

54' Rodić "požuteo"

Rodić je pokupio Safranova i zbog dobio žuti karton.

13:12

53' Kramarić traljavo

Solidan napad Sočija koji je okončan pokušajem Kramarića.

Šutirao je pravo u Gutešu.

13:05

46' Počelo drugo poluvreme

Milojević je ubacio dvojicu novih igrača.

Knežević i Anan su na terenu.

Izašli su Katai i Šljivić.

12:53

12:49

Poluvreme

Crvena zvezda vodi protiv Sočija na poluvremenu sa 2:0.

12:48

Gol Jovanovića

12:47

44' Goooool!

Zvezda duplirala prednost, 2:0. Strelac je Lazar Jovanović.

Sa leve strane iskosa je šutirao Šljivić, udarac je odbranio Aleksandar Degtev, da bi lopta pogodila Jovanovića i ušla u mrežu.

12:46

43' Dobar prodor Jovanovića

Prelako je sin Laneta Jovanovića probio po desnoj strani, šutirao je iz nezgodne pozicije, ali je golman Sočija bio dobro postavljen.

12:43

Gol Ndiajea

12:42

39' Gooool!

Zvezda je povela, a strelac je Šerif Ndiaje, 1:0.

Dalsio je uposlio senegalskog napadača, koji je dobro primio loptu, predriblao Degteva i pogodio mrežu Sočija.

12:39

12:35

32' Šljivićev solo prodor

Prošao je po levoj strani, ušao u sredinu i šutirao, ali pravo u golmana Sočija.

12:29

26' Prvi žuti karton

Iako je prijateljski meč u pitanju, igrači Sočija su imali nekoliko oštrih startova.

Zbog jednog takvog Kravcov je dobio žuti karton.

"Stradao" je Katai, koji je potom probao iz slobodnjaka sa 20 metara, ali je udarac bio neprecizan.

12:28

25' Kramarić blizu

Gađao je sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prohujala pored stative Gutešinog gola.

12:21

18' Nimalo naivno

Makarčuk je ciljao rašlje Guteše iz slobodnjaka, ali je ovaj prebacio loptu preko prečke.

Posle kornera, Kravcov je hvatao volej nakon odbitka, ali je lopta otišla pored gola.

12:20

17' Guteša intervenisao

Pravovremeno istrčavanje golmana Zvezde, čime je sprečio šansu za Soči.

12:19

12:18

16' Solidan tempo

Nakon dve uvodne šanse za Zvezdu, nije bilo prilika, ali je tempo utakmice svakako dobar za jednu prijateljsku utakmicu.

12:09

6' Nova šansa za Zvezdu

Degtev je intervenisao nakon gužve posle kornera.

Lopta se izodbijala, bila je na putu ka golu, ali se golman Sočija izvio i izbacio u korner.

12:05

2' Ndiaje imao zicer

Lako je istrčao pred golmana Sočija i iz povoljne situacije šutirao pravo u njega.

12:03

1' Utakmica je počela!