Fudbal 140

2.6.2024.

18:55

Već viđeni raspad Srbije – vodili 2:0, ali pobeda otišla protivniku VIDEO

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na Kipru u polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina od vršnjaka iz Portugalije rezultatom 3:2 (0:2).

FSS

Svakako je uspeh igranje u polufinalu kontinentalnog šampionata, ali će boleti još dugo način na koji su izgubili izabranici Jovana Damnjanovića (suspendovanog za ovaj meč).

Jer su "orlići" vodili sa 2:0 posle prvih sat vremena igre, a onda imali gol prednosti sve do 89. minuta. Tada su se poptuno raspali i primili još dva gola za potpuni šok i nevericu na stadionu "AEK-a" u Larnaki.

Pveli su "orlići" u 22. minutu, kada je prelep gol postigao je Mihajlo Cvetković, posle duplog pasa na malom prostoru i rezantnog udarca u dalji ugao.

Portugalci su prethodno imali dve velike šanse, a najbolju je propustio Varela. I sve to je kaznio Cvetković prelepim potezom sredinom prvog poluvremena.

Vrlo brzo, Srbija je duplirala svoju prednost i sa njom otišla na odmor.

Cvetković je majstorski sačuvao loptu, prebacio je na levu stranu, a odatle je Ranković traljavo šutirao.

Međutim, golman Portugalije je odbio loptu do svog štopera i od njega se nesrećno odbila u mrežu.

Za velikih 2:0 na pola puta do finala Evropskog prvenstva.

Ako vratimo film, ključan trenutak se desio na 2:0, kada je Ranković pogodio prečku umesto praznog gola. I od tog momenta je počeo raspad našeg tima.

Usledila je kazna i veliki preokret. Na 2:1 je smanjio Gabrijel Silva u 60. minutu, a do samog kraja su se nizale prilike za Portugaliju, mada je i Srbija mogla da reši sve u 80. minutu kada je promašio Vasilić.

Nova kazna stiže u 89. minutu, jer je tada izjednačio sjajni Rodrigo Mora.

Isti igrač je minut kasnije mogao da donese 3:2 Portugaliji, ali je umesto njega to učinio Žoao Trovisko u 90+5. minutu.

I potpuno šokirao Srbiju.

Portugalija će u finalu igrati sa pobednikom drugog polufinala između Italije i Danske.

Gotovo je

Srbija se potpuno raspala u završnici, noge su otkazale i finale će ostati samo san.

Tamo ide Portugalija velikim preokretom u samom finišu.

18:54

90+5' Potpuni slom Srbije!

Portugal stiže do preokreta u petom minutu nadoknade.

Trovisko je strelac za 2:3 i, verovatno, prolaz Portugalije u finale.

Neverovatno...

18:50

Velika nadoknada

Igraće se još čak šest minuta.

18:48

89' O, ne!

Portugal je uspeo, a Srbija nije mogla da izdrži.

Mora je strašan igrač i uspeo je da donese izjednačenje i, vrlo verovatno, produžetke.

Pravi šok za Srbiju minut pre kraja...

18:42

84' Ređaju se napadi Portugalije

Srbija nekako odoleva, a vreme neumitno teče.

Sve smo bliži velikom finalu, samo još malo...

18:37

77' Sada je Srbija imala zicer, verovatno za finale!

Vasilić je mogao sve da reši, ali je zakomplikovao i Portugalci su ga izblokirali.

18:25

68' Novi čist zicer za Portugalce!

Izvanredni golman Jovanović je ponovo spasao Srbiju!

18:19

60' Šteta, Srbija prima gol

Pritisla je Portugalija i Srbija je poklekla.

Lopta je u mreži posle prekida, a videćemo da li se piše autogol Damnjanoviću ili je pogodak Gabrijela Souse.