Fudbal 0

8.5.2024.

17:52

Sedam golova u Bačkoj Topoli – TSC prišao Partizanu

Fudbaleri TSC-a slavili su protiv kragujevačkog Radničkog (4:3), u četvrtom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Srdjan Stevanovic/Starsport

Tim Žarka Lazetića je treći na tabeli sa 69 bodova, dva manje od drugoplasiranog Partizana.

Borba za drugo mesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, vodiće se do samog kraja.

TSC očekuju mečevi sa Čukaričkim i Napretkom kod kuće, odnosno Mladosti na strani, dok će crno-beli u Humskoj igrati sa Mladosti i kragujevačkim Radničkim, a na gostovanju protiv Čukaričkim.

Tim iz Bačke Topole je meč protiv Radničkog krenuo silovito i već posle 15 minuta stekao tri gola prednosti, praktično rešivši meč u svoju korist.

Redom su pogađali Saša Jovanović u šestom, Ifet Đakovac u 10, te Nemanja Stojić u 15. minutu.

Gosti su pred pauzu mogli da smanje zaostatak, ali je u 43. minutu penal promašio Milutin Vidosavljević.

Za razliku od njega, Đakovac je na drugoj strani u 56. minutu iskoristio jedanaesterac.

Radnički se nije predavao do samog kraja. Vajdi Sahli je smanjio u 60. minutu, da bi Stojić u 78. postigao autogol.

Gosti su preko Nikole Bukumire dali još jedan gol u drugom minutu nadoknade, čime je postavljen konačan rezultat, 4:3.

Kragujevčani, čiji je niz od pet pobeda upravo prekinut, drže četvrto mesto sa 59 bodova, pet više od Čuke, koja ima meč manje.