Fudbal 2

31.3.2024.

16:58

Liverpul zaseo na prvo mesto i uzeo kokice pred derbi na "Etihadu"

Fudbaleri Liverpula savladali su Brajton rezultatom 2:1 (1:1) u meču 30. kola engleske Premijer lige.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Time su izabranici Jirgena Klopa ponovo usamljeni na prvom mestu na tabeli, sa tri boda više od Arsenala i četiri u odnosu na Mančester siti.

"Građani" i "tobdžije" se od 17.30 sastaju u velikom derbiju na "Etihadu".

Meč na "Enfildu" počeo je šokantno, jer je Dani Velbek doveo Brajton u vođstvo već u drugom minutu.

Taj "hladan tuš" je vidno unervozio sve domaće navijače, pa i igrače, što se videlo na terenu.

Ipak, dalju eskalaciju sprečio je Luis Dijas golom za izjednačenje u 27. minutu.

Rezultat je ponovo bio u egalu, a momentum u potpunosti na strani domaćih, koji su nastavili da napadaju do kraja prvog, kao i na počeku drugog poluvremena.

To se isplatili u 65. minutu. Tada je Mohamed Salah lepim golom doneo vođstvo i preokret "crvenima".

Brajton više nije imao odgovor, a do kraja je još Salah mogao da donese 3:1, ali je njegov udarac sa oko "penaltika" nekako zaustavio Bart Verbrugen.

Liverpul, dakle, može da spremi kokice i da uživa u derbiju između Sitija i Arsenala, gde bi im najviše odgovarala podela bodova.