Fudbal 0

27.10.2024.

23:25

Osasuna iznenadila Sosijedad – Herera "začarao" mrežu

Fudbaleri Osasune su savladali Real Sosijedad sa 2:0 u gostima, u okviru 11. kola LaLige.

EPA-EFE/Juan Herrero

Osasuna se vratila na pobednički kolosek i nalazi se na šestom mestu sa 18 bodova, dok je Sosijedad na 12. mestu sa 12 poena.

Gosti su u prvom poluvremenu došlli do dva gola prednosti, koju su zadržali do samog kraja meča i upisali tri boda.

Igrao se 23. minut kada je Lukas Toro pogodio posle asistencije Brajana Saragose za 1:0, a potom je prednost udvostručio Ante Budimir u 34. minutu, a isti igrač je zabeležio dodavanje za gol – 2:0.

Sosijedad je preuzeo inicijativu u nastavku, imao čak sedam šuteva u okvir gola, ali je Serhio Herera uspeo da odoli naletima i sačuva svoju ekipu.

Osasuna u sledećem kolu dočekuje Valjadolid, dok Real Sosijedad gostuje Sevilji.