Fudbal 11

27.10.2024.

19:28

Četiri gola u Londonu, Salah sprečio radost Arsenala u derbiju na Emirejtsu VIDEO

Fudbaleri Arsenala i Liverpula odigrali su nerešeno 2:2 (2:1) u derbi susretu 9. kola Premijer lige.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Tanjug/AP Photo/Alastair Grant, Pool

Dva puta je vodio Arsenal i dva puta je stigao tim sa Enfilda, a za taj bod gostiju najzaslužniji je bio Mohamed Salah.

Postigao je Egipćanin deseti gol ove sezone i ukupno 163. za "crvene", krunišući tako bolju igru izabranika Arnea Slota u drugom delu meča.

Arsenal je bio bolji u prvom poluvremenu. Poveli su izabranici Mikela Artete u devetom minutu, Ben Vajt je poslao sjajnu dubinsku loptu, pokupio je Bukajo Saka i vešto sa desne strane utrčao i zatresao mrežu za 1:0.

Tako je postao najmlađi igrač u istoriji Arsenala koji je došao do 50. ligaškog gola.

Nije mnogo prošlo pre nego što je Liverpul izjednačio.

Igrao se 18. minut kada je posle odbitka u gužvi pred golom Vidržil van Dajk pogodio za 1:1.

Ipak, u finišu prvog dela, novi gol "tobdžija" i to posle prekida u 43. minutu.

Izveo ga je Deklan Rajs, najviši u skoku bio je Mikel Merino, poslao je glavom loptu pod prečku.

Liverpul je u nastavku bio čvršći i u 81. minutu došao do boda.

Darvin Nunjes je asistirao, a Salah preciznim udarcem a desetak metara pogodio za 2:2.

Imao je Arsenal šansu u 88. minutu preko Gabrijela Žezusa, potom su domaći postigli gol u 90. minutu, ali je poništen jer je pre toga Entoni Tejlor svirao prekršaj nad Kurtisom Džonsom iz Liverpula.