Fudbal 0

27.10.2024.

19:10

Monako posle Zvezde doživeo poraz, slavlje Tuluza i Strazbura VIDEO

Posle "petice" u Ligi šampiona i pobede nad Crvenom zvezdom (5:1), fudbaleri Monaka zaustavljeni su u Ligi 1.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Doživeli su prvi poraz u sezoni i to na gostovanju Nici, 2:1 (1:1) u 9. kolu Lige 1.

Bril Embolo je u 39. minutu postigao gol za "kneževe", ali je finiš prvog dela bio očajan po njih.

Prvo su dozvolili domaćinu da u prvom minutu nadoknade izjednače preko Evana Gesana, da bi tri minuta kasnije drugi žiti, automatski crveni karton zaradio Vanderson.

Domaćin je u nastavku iskoristio igračku prednost, pa je do trijumda stigao u 71. minutu golom Žetana Laborda.

Tuluz je bio ubedljiv na gostovanju Monpeljeu, slavili su sa 3:0, pošto su sva tri gola postigli u prvom poluvremenu.

Prva dva bili su delo Zakarije Abuklala u petom i osmom, a tačku na pobedu stavio je Džošua King u 27.

Strazbur je kod kiće bio bolji od Nanta, 3:1 (1:0).

Brazilac Andrej Santos je sa dva gola, u 17. i 57. minutu doneo prednost domaćinu, da bi Dilan Bakva u 74. pogodio za 3:0.

Nant je uspeo da ublaži poraz u 83. minutu, a strelac je bio Behraba Žirasi.