Fudbal 0

27.10.2024.

17:30

Bajern reagovao posle Barselone – "petarda" u Bohumu

Fudbaleri Bajerna su ubedljivo savladali Bohum u gostima sa 5:0, u okviru osmog kola Bundeslige.

EPA-EFE/FRANK ZEISING

Bohum nije imao nikakve šanse protiv motivisanih Bavaraca, igrači domaće ekipe su uputili samo dva udarca u okrvir gola Manuela Nojera za čitav meč.

Sa druge strane, Bajern je dominirao i vratio se na prvo mesto Bundeslige, pošto se izjednačio sa Red Bul Lajpcigom. Oba tima imaju po 20 bodova.

Sa druge strane, Bohum je poslednji na tabeli sa samo jednim bodom iz osam utakmica.

Bajern je poveo pogotkom Mihaela Olisea u 16. minutu, a samo 10 minuta kasnije je Jamal Musiala je povisio prednost posle dodavanja Džošue Kimiha – 2:0.

Na startu drugog dela igre, u 57. minutu za 3:0, pogodio je Hari Kejn na asistenciju Musijale.

Bio je to njegov deveti pogodak ove sezone u Bundesligi, sa kojim se izjednačio sa Omarom Marmušom iz Ajntrahta na prvom mestu liste strelaca.

U 65. minutu, prednost je na 4:0 povisio Liroj Sane, a tačku je šest minuta kasnije stavio Kingsli Koman na asistenciju Alfonsa Dejvisa – 5:0.

U sledećem kolu Bajern dočekuje Union iz Berlina, dok Bohum gostuje Ajntrahtu iz Frankfurta.