Fudbal 3

27.10.2024.

17:06

VAR ludilo u Londonu, Vest Hem sa penala srušio Junajted, Čelsi bolji od Njukasla VIDEO

VAR je i u ovom, 9. kolu Premijer lige, bio u centru pažnje, a doneo je pobedu ekipi Vest Hema protiv Mančester junajteda, 2:1 (0:0).

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Tanjug/John Walton/PA via AP

Na "London stadionu", bilo je mnogo drame, naročito u finišu, a tim Đulena Lopetegija osvojio je tri boda posle prilično sporne odluke Dejvida Kuta i njegovih saradnika.

Junajted može samo sebe da krivi za četvrti poraz u sezoni, jer su igrači sa Old Traforda u prvom poluvremenu promašili šest sjajnih prilika.

Garnačo je pogodio prečku, u dva navrata je šanse Argentinac, potom i Bruno i Kazemiro, a najviše se obrukao Diogo Dalo koji je promašio prazan gol, pa se na odmor otišlo bez golova.

A onda je kazna stigla u nastavku, Đulen Lopetegi je uveo prave izmene i u 74. minutu rezervista Krisensio Samervil zatresao je mrežu "crvenih đavola".

Probudilo je to Junajted i  svega sedam minuta kasnije konačno su zatresli mrežu domaćina.

Zirkze je glavom prosledio loptu do Kazemira koji je na isti način poslao u gornji desni ugao za 1:1.

I u 90. minutu, prava drama, Kut je sa malim zakašnjenjem dobio signal iz VAR studija da pogleda situaciju za penal.

Posle duže pauze, odlučio je da pokaže na belu tačku - penal za Vest Hem, što je izazvalo lavinu protesta kod gostiju, koji su tvrdili da je toj situaciji prethodilo igranje rukom igrača vest Hema.

Kako god bilo, Džerod Bouven je bio precizan sa 11 metara, pogodio je za 2:1 i tri boda.

Potrajao je produžetak čak 14 minuta, ali Vest Hem je odoleo i treći put zaredom na svom stadionu savaladao renomiranog protivnika.

Fudbaleri Čelsija slavili su protiv Njukasla sa 2:1 (1:1).

Tako su "plavci" posle dva meča bez pobede u Premijer ligi, konačno došli di sva tri boda i to protiv jednog od konkurenata za visok plasman.

Izabranici Enca Mareske upisali su petu pobedu u sezoni, dok je Njukasl pretrpeo treći poraz.

Londonski klub je poveo u 18. minutu, posle fantastičnog dubinskog pasa od strane Kola Palmera i asistencije Pedra Neta, Nikolas Džekson je zatresao mrežu za 1:0.

Njukasl je odgovorio u 32. minutu, posle odlične akcije po levoj strani, lopta je došla do Aleksandra Isaka koji nije bio u ofsajdu, rutinski je zatresao mrežu za 1:1.

Čim je krenuo drugi deo meča, u 47. minutu, Čelsi je ponovo stigao do prednosti.

Povukao je Palmer loptu posle oduzete lopte na sredini, ušao u kazneni prostor i oštrim udarcem zatresao mrežu "svraka".

Na Selhurts parku u Londonu, u malom gradskom derbiju, Kristal Palas je pobedio Totenhem sa 1:0.

Sve je bilo rešeno još u prvom delu kada je u 31. munutu na asistenciju Ezea, mrežu "pevaca" zatresao Žan-Filip Mateta.