Fudbal 0

27.10.2024.

16:57

Lacio rutinski sa Đenovom – Monca i Venecija podelili bodove

Fubaleri Lacija su savladali Đenovu sa 3:0, u okviru devetog kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Ekipa iz Rima je uspela da se vrati na pobednički kolosek posle poraza od Juventusa (1:0), pošto je rutinski na svom terenu savladala Đenovu.

Lacio je kontrolisao meč od starta, već u 21. minutu je Tidžani Noslin pogodio za 1:0 na asistenciju Nuna Tavaresa.

Do kraja prvog dela igre nije bilo promene rezultata, a Đenova nije stvorila ni jednu konkretnu šansu kako bi zapretila golu Ivana Provedela.

Dugo je Lacio “živeo” od jednog postignutog pogotka u prvom poluvremenu, da bi u završnici meča potvrdio pobedu.

Prvo je pogodio Pedro u 86. minutu i tako povisio rezultat na 2:0, a tačku na meč je stavio Matijas Vesino u petom minutu nadoknade, dok se u ulozi asistenta ponovo našao Tavares – 3:0.

Lacio u sledećem kolu gostuje ekipi Koma, dok Đenova dočekuje Fiorentinu.

Ekipa iz Rima je na petom mestu tabele Serije A. sa 16 bodova, dok je Đenova na 18. poziciji sa samo šest osvojenih poena.

EPA-EFE/ROBERTO BREGANI

U istom terminu Monca i Venecija su odigrali nerešeno bez pobednika – 2:2.

Sva četiri pogotka višena su u prvom poluvremenu. Venecija je povela pogotkom Mikaila Egila Elertsona u 15. minutu, a samo osam minuta kasnije je izjednačio Jorgos Kiriakopulos.

Mihael Svoboda je u 39. minutu ponovo doneo prednost Veneciji, a pet minuta kasnije je Mario Đurić izjednačio rezultat na 2:2.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, iako je Monca u završnici bila sa igračem manje, pošto je Voren Bondo dobio drugi žuti karton i isključenje zbog neopreznog starta.

Monca je 16. na tabeli sa osam bodova, dok je Venecija na 19. mestu sa pet. U sledećem kolu Monca gostuje Atalanti, dok Venecija dočekuje Udinese.