Fudbal 0

27.10.2024.

16:03

"Srpski" Leganes slavi – Brašanac dao gol posle dve godine VIDEO

Srpski fudbaler Darko Brašanac bio je strelac za Leganes u trijumfu nad Seltom 3:0 u nedelju u okviru 11. kola španskog šampionata.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/Miguel Tona

Bivši fudbaler Partizana bio je strelac drugog gola za domaći sastav u 78. minutu, nakon piruete pred golom Selte, po prijemu lopte.

Usledila je laka egzekucija momka iz Čajetine i jasno je u tom trenutku bilo - stavljanje pečata na pobedu.

Bio je ovo inače prvi gol Brašanca posle skoro dve godine, nakon pogotka koji je dao u dresu Osasune u okviru Kupa Kralja u novembru 2022.

Brašanac je meč počeo sa klupe, a trener Borha Himenes uveo ga je u igru u 55. minutu.

Druga dvojica srpskih internacionalaca u taboru Leganesa Marko Dmitrović i Matija Nastasić odigrali su čitav meč i dali važan doprinos u drugom ovosezonskom trijumfu ekipe.

Strelci za Leganes, pored Brašanca, bili su Diego Garsija u prvom poluvremenu i Serhio Gontales pred sam finiš utakmice.

Važna pobeda je ovo bila za domaći tim koji je tako pobegao iz zone ispadanja.